Červenec 2006

DOBA LEDOVÁ 2

31. července 2006 v 13:53 | MONA LISA

=D

31. července 2006 v 13:25 | MONA LISA
TAKHLE ASI VYPADÁM

ANDĚLÉ

31. července 2006 v 12:07 | MONA LISA |  Andělé
TAK TADY JE PÁR ANDÍLKŮ DOUFÁM ŽE SE VÁM BUDOU LÍBIT A PŘIBILO I PÁR NOVÝCH RUBRIK =D
ALE VÍTE CO JE ZAJÍMAVÝ ŽE JSEM NENAŠLA ŽÁDNÝ OBRÁZEK ANDĚLA CHLAPA. CO SI MYSLÍTE VY?DOCELA BY MĚ TO ZAJÍMALO TAK MY TO NAPIŠTE DO KOMENTÁŘŮ A DÍK.MONA LISA

MONA LISA

31. července 2006 v 11:01 | MONA LISA |  Nezařazené
MONA LISA JEDEN Z NEJZNÁMĚJŠÍCH OBRAZŮ NA SVĚTĚ OD LEONARDA DA VINCHI.JE TO MŮJ OBLÍBENÝ OBRAZ A MOJE JMENOVKYNĚ.KDYŽ SE ZAMYSLÍTE ČEMU SE ASI SMĚJE ŽE?NĚKDO ŘÍKÁ NAŠÍ HLOUPOSTI A NEBO JEJÍM PRAVÝM JMÉNEM.LEONARDO DA VINCHI NAMALOVAL MNOHO OBRAZŮ I MOŽNÁ VÍCE ZNÁMÍCH ALE TENTO OBRAZ VOZIL VŠUDE SEBOU .MONA LISA SKRÝVÁ VELKÉ TAJEMSTVÍ A MY NAD TÍM PŘEMÝŠLÍME A ONA SE SMĚJE .

Elfky

31. července 2006 v 10:53 | mona lisa |  Elfové
DADY JE PÁR OBRÁZKŮ K ELFŮM MÁME JICH DOCELA MÁLO
S MALOU VÍLOU =D
NAPIŠTE MI KTERÝ SE VÁM LÍBIL A KTERÝ NE DÍK A DO KOMENTÁŘU A PLS OKOMENTUJTE =D

TRPASLIČÍ MĚSTA

31. července 2006 v 10:36 | MONA LISA |  Eragon
BEORSKÉ HORY(TRPASLÍCI)
FARTHEN DUR
je hlavní město trpaslíků a útočiště Vardenů a je vystavěno v hoře.Je válečně postaveno a všude jsou vystavěny trpasličí chodby.Zde Eragon najde na nějakou dobu útočiště a vybojoval zde slavnou bitvu proti urgalům a kde zabil Durzu.Ažihad chtěl najít i poslední urgaly ale dvojčata ho zradily a zabily.Na trůn je zvolena Nasuada.
Tarnag
je jedno z trpasličích měst která je v horách.Eragon naštívil při cestě do Ellesméry.Je válečně postaveno.

Surda

31. července 2006 v 10:27 | mona lisa |  Eragon
Surda
Aberon
je hlavní město Surdy,žijí zde lidé kteří podporovaly sice tajně Vardeny poté co se do Surdy ,Vardenové přistěhovaly začali je podporovat na plno.Aberon je jednuduše postaven ale zato prakticky a válečně postaven. V Surdě vládne král Orrin.

Poušt´ Hadarak

31. července 2006 v 9:05 | mona lisa |  Eragon
Poušt´ Hadarak
V Poušti Hadarak nejsou žádná města je zcela opuštěno.Poušt Hadarak zabírá velké území Alagasie.Většinou se v Poušti Hadarak vyskytují otrokáři,urgalové ale jedinak je zcela opuštěna.

Elfská města

31. července 2006 v 8:56 | mona lisa |  Eragon
DU WELDENVARDEN
Ellesméra
je hlavní,elfské město,v Ellesméře sídlí královna Islanzadí.Ellesméra je lesní ,krásné město kde je nejvíce elfů.Eragon zde dodělával svůj výcvik se svýmučitelem.Elfové bojují proti Galbatrixovi a když se stáhly nikdo nevěděl kde Ellesméra a ostatní elfská města leží.
Ceris
je nejjižnější město elfské město.Ceris leží v blískosti řeky Eddy a velkého jezera Eldar.Elfové zde mají vojenské základny.
Sílthrim
leží ve vnější části Du Weldenvardenu.Leží v blískosti jezera Ardwen.
Osilon
Dá se říci že,je trochu dál něž ostatní elfká města.V Osilonu jsou vojenské základny

Nejdůležitější města Alagaesie

30. července 2006 v 15:37 | Mona Lisa a La Rosse |  Eragon
Uru ´baen
hlavní město Alagaesie, které bylo dobyto králem Galbatorixem a dříve byl Uru baen elfské město. Předtím pevnost jezdců nazývaná Ilirea později Uru ´baen. V současné době v něm sídlí Galbatorix se svým drakem Šruikanem. Galbatorix s tohoto města nikdy neodjíždí a také odsud vládne Alagaesii a vede válečné tažení proti Surdě a Vardenům.
Teirm
námořní město s největším přístavem v Alagaesii. Teirm je válečně postavený. Eragon při své cestě k Vardenům s Bromem zde navštívili Jeoda Tyčku, který je spojencem Vardenů. Teirm je centrem obchodu.
Dras-Leona
V Dras-Leoně sídlil stín Durza. Eragon byl v tomto městě vězněný ve vězení kde také zachránil elfku Aryu. V blýzkosti Dras-Leony je takzvaně hora Helgrind (Brány temnot), kde mají sídlo ra´zakové i se svými okřídlenými rodičemi. Toto město dostalo název podle blýského jezera Leona.
Narda
je jedno z větších měst v Alagaesie. Narda má svůj menší přístav, kde Roran odplul i s celým Carvahallem do Teirmu a poté do Surdy.
Yazuac
Město ve kterém se Eragon s Bromem stavily na cestě k Vardenům. Všichni tu byli povraždění a oba se tu porvali s urgali.
V Alagaesii je mnoho dalších měst a vesnic, ale tyto jsou jedny z nejznámnějších.

Jarní víly

29. července 2006 v 22:02 | La Rosse |  Víly
Jarní víly
Jsou mejmilejší ze všech víl ročních období. Je trochu podobná letní víle, má zelené nebo modré oči, jemné růžové rty a jemně opálenou pleť. Vlasy jsou blond nebo zrzavé. Jarní víly si oblíbily jemné šperky ze stébel trávy a květin, často se objevuje s věnečkem s květin na hlavě. Jarní víly jsou hravé a veselé. Starají se jak jinak o jarní přírodu, probouzejí rostliny a zvířata ze zimního spánku. Na začátku léta pomáhají letním vílám a zůstávají až do poloviny června. Ze všech víl roč. obd. jsou nejpracovitější jak jinak milují drahé kameny.

Zimní víly

29. července 2006 v 21:52 | La Rosse |  Víly
Zimní víly
Jsou samotářské, trochu arogantní a někdy i chladné. Hlídají zimní klid a starají se o přírodu v zimně. Na konci zimi připravují práci pro jarní víly. Potkat ji osamotě nemusí být příjemný zážitek i když existují vyjímky. Mají též rády kameny. Mají šedé nebo modré oči, červené rty, bledou pleť a bílé nebo hodně světlé vlasy. Chodí v dlouhých, teplých šatech. Na kterých je občas kožešina. Samozřejmně kvůli ní nikoho nezabíjejí, ale zvířata sama jim nabízejí přebytečnou srst. Koncem zimy však mění své teplé šaty za jemné košilky z mrazu.

Set

29. července 2006 v 21:35 | La Rosse |  Bozi a Bohyně
Set- Bůh života a smrti, největší Egyptský bůh

Podzimní víly

29. července 2006 v 21:10 | La Rosse |  Víly
Podzimní víly
Podzimní víly jsou velmi moudré spíše vážné. Některé žijí samotářsky. Starají se o podzimní přírodu a hlídají stromy aby schodily všechno listí a aby se všechno uložilo k zimnímu spánku. Mají hnědé nebo tmavě zelené oči. Rudé rty a hnědé nebo černé vlasy. Narozdíl od jarních nebo letních víl nos teplejší a delší oblečení, na začátku podzima však chodí oblíkané podobně. Potěšit je můžete zase kameny i jiným dobrým skutkem.

Letní víly

29. července 2006 v 20:58 | La Rosse |  Víly
Letní víly
Velice milé a bezstarostné, ale jsou i některé povrchní víly. Starají se o letní přírodu. Nakonci léta připravují přírodu na podzim a chystají práci pro podzimní víly. Většinou jsou to blondýnky s opálenou pletí. Mají mandlové oči v jemně pomněnkové, tyrkysové nebo zelené barvy. Nemají rády těžké, dlouhé a složité oblečení a tak chodí v šatech z materiálu ještě jemnějšího než hedvábí nebo nahé. Některé mají křídla některé ne. Jako všechny víly milují drahé kameny a tak jestli jim chcete udělat radost, určitě je potěšíte nějakým kamenem. Ale pozor! dávejte nadpřirozeným bytostem dárky jen s dobrým úmyslem, zlo které chcete způsobit se Vám vrátí a ve větší míře!!!

Granát

24. července 2006 v 21:15 | La Rosse |  Drahé kameny
Granát
Energie: projektivní
Planeta: Mars
Element: oheň
Síly: léčení, ochrana, síla
Magická/rituální tradice: Ve 13.stol. se granáty nosily k odpuzování hmyzu. Také si je při loučení vyměňovaly přátelé, aby symbolizovaly jejich vzájemnou náklonnost a magicky zajistily, že se opět setkají.
Magické užití: Nosí se k pozvednutí tělesné síly, oddolnosti a vitality. Nosíme jej při zvýšené námaze. V magii se nosí nebo používá jako zásobárna mimořádné energie pro rituální účely.
Jedná se o projektivní kámen a nosí se pro ochranné účely. Posiluje auru a vytváří štít z vysoce nabitých pozitivních vibrací, které po vzájemném kontaktu odpuzují negativní energie. V léčení se využívá především ke zlepšení stavu kůže, zvláště při popáleninách. Reguluje také srdce a krev.
Mimochodem dobré místo kde zaručeně najdeš hromadu granátů (samozřejmně v mateční hornině) je Svojanov (hrad) u Svitav. Přesněji na Svojanově po cestě k rybníku (nebo co to tam je). My s mim taťkou sme tam našli přes 70 kusů granátů.!

Geoda

24. července 2006 v 21:03 | La Rosse |  Drahé kameny
Geoda
Lidové názvy: Aetites, Echites, Aquileus, orlí kámen, vejce hromu
Energie: receptivní
Element: voda
Božstvo: Velká Matka
Síly: meditace, plodnost, porod
Magická/rituální tradice: Jsou symbolem vejce, kulaté a obsahují krystaly. Jsou také spojovány s Velkou Matkou.
Magické užití: Geody jsou duté útvary, které někdy obsahují krystaly. Ametystové geody patří mezi nejkrásnější předměty na světě. Používáme ji při meditacích jako předmět hloubání. Geody položené na oltáři nebo držené v ruce se užívají k soustředění sil konkrétního druhu kamene obsaženého uvnitř geody. Dále je ukládáme v ložnici a nabíjíme je energií ke zvýšení plodnosti a podpoře početí. Pseudo-Albertus Magnus doporučoval nosit geody k přivolání lásky a vyrovnání se předčasného porodu či potratu.

Gagát

24. července 2006 v 20:49 | La Rosse |  Drahé kameny
Gagát
Lidové názvy: čarodějnický jantar, černý jantar
Energie: receptivní
Planeta: Saturn
Element: Země, Akaša
Božstvo: Kybele
Přidružené byliny: levandule, šalvěj
Síly: ochrana, proti nočním můrám, štěstí, věštění, zdraví
Magická/rituální tradice: Gagát je zkamenělá víceuhlíkatá látka, podobná antracitu, šungitu nebo černému sklu. Kvůli černé barvě je spojován s elementem země, ale kvůli svému organickému původu se zase vztahuje také k Akaše. Sdílí s Jantarem vlastnost elektrického nabití při tření. Spolu s jantarem byl ukládán do hrobek, aby chránil ostatky a přinášel zemřelému štěstí.
Současné velekněžky Wiccy, obzvláště pak ty, které dodržují základní rituály zpopularizované již zesnulým Geraldem Gardenem, často nosí náhrdelníky tvořené střídajícími se jantarovými a gagátovými korálky
Gagát je naprosto úžasný kámen. Ovšem v dnešní době musíte být při jeho koupi velmi opatrní. Ve spoustě případů se z prodávaného gagátu vyklube černé sklo.
Magické užití: Gagát je receptivní a tudíž vstřebává energie, a to především negativitu. Proto je hojně využíván k ochraně. Je také výjimečným amuletem cestovatele, nosí se k zažehnání nebezpečí na cestách nebo v cizích zemích. Pro ochranu před nočními můrami a k tomu, abychom měli klidný spánek a příjemně si odpočinuli, uložte kousek gagátu pod polštář nebo zavěste na rám postele.
Gagát také posiluje psychické vědomí. Částečky rozdrceného gagátu se také přidávají do kadidel podporujících psychiku. Můžete jej také použít k věštění budoucnosti, nasypte rozdrcené částečky na žhnoucí dřevěné uhlí, uklidněte své myšlenky a pak v jeho dýmu můžete věštit.
Gagát se také hojně využívá ve zdravotních a léčivích kouzlech. Nosí se pro udržení správného proudění energie v těle, a tak předchází nemocem. Během léčivých ohňů jej kombinujeme s modrými svícemi či jej spalujeme jako kadidlo spolu s levandulí a šalvějí, aby podpořil zdravý.

Recept na šťastný život

23. července 2006 v 21:57 | La Rosse |  Nezařazené
Recept na šťastný život
Do mísi o objemu 3l dejte 100g mouky, 1 vejce, 50g cukru. Vše pořádně promýchejte a pak nechte 1hod uležet. Potom přidejte 40g jahod, 4 nakrájené a oloupané pomeranče atd. atd.
Takhle jednoduchý to bohužel není, protože je to ještě jednodušší než že musíte schánět tunu různejch ingrediencí. Tady je ale jen pár tipů pro šťastný život protože jich existuje neuvěřitelné množství a každý má svůj tip jak si užívat svůj život. Vybrala jsem tedy ty nejúčinější a efektnější.
1. Pořád se usmívejte, sice v určitých chvílých budeš vypadat jako úplnej magor, ale to je přece jedno. Úsměv tě naprosto rozveselí fakt. Tuhle mi bylo děsně do breku když sem se rozešla se svym klukem ale pak sem se nechtíc usmála a hned sem se na ten problém vykašlala. Jeden z nejúčinější z léků na smutek je tedy úsměv. Neřikej mi že Tě nepotěší když se na tebe v busu či na ulici usměje nějaký hezký týpek či nějaká hezká kočička? :D Takže se směj od ucha k uchu v jednom kuse (jenom si nevikloubi čelisti=)
2. Směj se, každých 5 minut upřímného smíchu totiž prodlužuje život asi o 20 vteřin a to stojí za to. Geb se teda jak to jde protože je přece jedno jestli si gebil nebo debil=D
3. Nejez zbytečně nějaký jedovatý bomby, to jsou takovýty děsivě barvený, přeslazený hnusi který ani nejsou dobrý. Za A: Protože po nich budeš tlustý/á (no řekni komu by se líbilo bejt zbytečně tlustej?)
Za B: Po nich budeš tak minimálně hodinu zvracet do záchodu (a to opravdu nikoho asi šťastnýho neudělá)
4. Neseď celej den u pc nebo tv, zkazíš si oči a navíc se pak cejtíš úplně vymlácenej a to šťastný život nevykouzlí
Je ještě spousta tipů jak prožívat život šťastněji, ale mě už zrovna žádný nenapadaj tak je to asi všechno:-) Tak zatim

Fosílie

23. července 2006 v 21:13 | La Rosse |  Drahé kameny
Fosílie
Lidové názvy: Mořská houba, kámen čarodějek, amonit, hadí kámen, draconites
Energie: receptivní
Element: Akaša
Síly: elementární síla, návrat minulého života, ochrana dlouhověkost
Magická/rituální tradice: Fosílie jsou pozůstatky - nebo negativní otisky - pravěkých tvorů, rostlin zahynulích před miliony let. Za tuto dobu se přeměnily v kámen. Protože byly kdysi živé, jsou fosílie s Akašou pátým elementem.
Rituální užití je spjato s dávnou minulostí. Byly nalezeny na neolitických pohřebištích v Evropě. Proč tam byly? Nejspíše je tam uložily pro ochranu, jako průvodce do jiného světa či zajištění znovuzrození. Šamani používají fosílie jako nástroje síly k zesílení energie. Mnozí ze současných vyznavačů Wiccy je umísťují na své oltáře, a to kvůli jejich mystické hodnotě.
Magické užití: Fosílie se používají jako ochranné předměty. Uchovávají se doma nebo se z nich dělají šperky, které se pak nosí k pozvednutí své přirozené obrany. Vzhledem ke svému stáří, se také nosí jako amulety k prodloužení délky života. Můžeme je umístit také na oltář jako symboly země a dvojmyslnosti času, nebo pro zvýšení síly magických rituálů. Používají se také k vyvolání vzpomínek na minulé životy. Takový rituál provádíme v noci a máme při něm krystal křišťálu, který nás chrání před přílišným rozrušením nebo magickým poškozením, zatímco Vy budete v duchovním stavu. Meditujte nad fosílií. Podívejte se na ni a myslete na její stáří, slaďte se s ní, vnímejte její minulý - přítomný čas. Potom v místnosti osvětlené pouze světlem svící nebo měsíce, fosílii podržte ve své receptivní ruce. Uklidněte svou mysl, zhluboka dýchejte a probuďte své psychické vědomí. Vnímejte ten život, to tělo tu osobnost, která z Vás vychází. Posouvejte energii své duše přes narození, přes smrt, k jinému životu. Zažijete-li znovu prožitek či zkušenost, která Vás znepokojí, upusťte fosílii a vrátíte se do přítomnosti. Při vykonávání tohoto rituálu buďte opatrní. Návraty do minulosti mohou méně zkušeným způsobit více škody než užitku...
Další z řady fosílií je například jantar a gagát, které jsou proslulé svým využitím v magii.