Fosílie

23. července 2006 v 21:13 | La Rosse |  Drahé kameny
Fosílie
Lidové názvy: Mořská houba, kámen čarodějek, amonit, hadí kámen, draconites
Energie: receptivní
Element: Akaša
Síly: elementární síla, návrat minulého života, ochrana dlouhověkost
Magická/rituální tradice: Fosílie jsou pozůstatky - nebo negativní otisky - pravěkých tvorů, rostlin zahynulích před miliony let. Za tuto dobu se přeměnily v kámen. Protože byly kdysi živé, jsou fosílie s Akašou pátým elementem.
Rituální užití je spjato s dávnou minulostí. Byly nalezeny na neolitických pohřebištích v Evropě. Proč tam byly? Nejspíše je tam uložily pro ochranu, jako průvodce do jiného světa či zajištění znovuzrození. Šamani používají fosílie jako nástroje síly k zesílení energie. Mnozí ze současných vyznavačů Wiccy je umísťují na své oltáře, a to kvůli jejich mystické hodnotě.
Magické užití: Fosílie se používají jako ochranné předměty. Uchovávají se doma nebo se z nich dělají šperky, které se pak nosí k pozvednutí své přirozené obrany. Vzhledem ke svému stáří, se také nosí jako amulety k prodloužení délky života. Můžeme je umístit také na oltář jako symboly země a dvojmyslnosti času, nebo pro zvýšení síly magických rituálů. Používají se také k vyvolání vzpomínek na minulé životy. Takový rituál provádíme v noci a máme při něm krystal křišťálu, který nás chrání před přílišným rozrušením nebo magickým poškozením, zatímco Vy budete v duchovním stavu. Meditujte nad fosílií. Podívejte se na ni a myslete na její stáří, slaďte se s ní, vnímejte její minulý - přítomný čas. Potom v místnosti osvětlené pouze světlem svící nebo měsíce, fosílii podržte ve své receptivní ruce. Uklidněte svou mysl, zhluboka dýchejte a probuďte své psychické vědomí. Vnímejte ten život, to tělo tu osobnost, která z Vás vychází. Posouvejte energii své duše přes narození, přes smrt, k jinému životu. Zažijete-li znovu prožitek či zkušenost, která Vás znepokojí, upusťte fosílii a vrátíte se do přítomnosti. Při vykonávání tohoto rituálu buďte opatrní. Návraty do minulosti mohou méně zkušeným způsobit více škody než užitku...
Další z řady fosílií je například jantar a gagát, které jsou proslulé svým využitím v magii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 karel čapek karel čapek | 18. října 2010 v 19:02 | Reagovat

hrozný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama