Duben 2007

taratatatatatatat

28. dubna 2007 v 19:28
tarataratratratratratraatratarataraatraat
taetaearaeataear

Aloe vera

28. dubna 2007 v 13:14 | Mona Lisa a La Rosse |  Bylinky a rostliny
Aloe vera je rostlina, která se často vyskytuje na parepetech našich oken, protože v květináčích vypadá velmi hezky.Pěstuje se ovšem nejen z estetických důvodů.Aloe má především léčivé vlastnosti, což se ví už odedávna.Podle legendy využívala jejího dobrodiní už i Kleopatra. A údajně právě ji vděčila za svou oslnivou krásu. Listy aloe produkují vazkou tekutinu, která mírní podráždění kůže a hojí spáleniny, včetně slunečních. Stačí list přeříznout, vymačkat šťávu a potřít spálené místo. Botanikové znají 200- 300 druhů rostliny aloe, ale jen 5 druhů má prokazatelné léčivé účinky.
Image

Růže

28. dubna 2007 v 13:01 | Mona Lisa a La Rosse |  Bylinky a rostliny
Umíte si představit krásnou zahradu bez růží?Každý, kdo je má, si zajistí přirozený zdroj zdraví a krásy.S touto krásnou rostlinou souvisí legenda. Kdysi dávno, když lidé růže ještě neznali, obvinili mladou ženu z čarodějnictví. Chěli ji na hranici. Když čekala na popravu, stal se zázrak. Na hranici vyrostly růže. Dnes se růže, zejména červené, pokládají za symbol lásky. Jiné barvy mají také význam, například žlutá symbolizuje žárlivost, bílá nevinnost a růžová romantickou lásku.Odnedávna se růže pokládá za velmi magickou rostlinu.V Římě jí uctívali a pokládali za symbol Venuše.

Mandaly bohyň

28. dubna 2007 v 8:16 | La Rosse |  Mandaly
Bohyně Freya
Bohyně Bast
Bohyně Pachamama
Bohyně Isis

Egyptské mandaly

28. dubna 2007 v 8:09 | La Rosse |  Egypt
Egyptský královský ochranný symbol
Bohyně Isis

Pohřební obřady Staré říše

27. dubna 2007 v 20:17 | La Rosse |  Egypt
Faraóni se nechávali pohřbívat v pyramidách, další privilegovaní - členové širší královské rodiny, ale i vysocí hodnostáři - byli pohřbíváni do hrobek, postavených ve formě domů obklopujících pyramidy. Říká se jim ,,mastaby" (arabský výraz pro lavici), protože mají tvar masívní hliněné lavice, jakou ještě dnes můžeme najít před egyptskými domy na venkově.
Mastaba měla několik úrovní. Pohřební komora v podzemí skrývala rakev a záhrobní výbavu zemřelého, v nadzemní části se nacházela zádušní kaple, jejíž součástí byla ze všech stran zazděná místnůstka ,,serdáb", v níž stála socha mrtvého. Mastaba umožňovala posmrtný život, v nějž Egypťané skálopevně věřili. Představovali si jej jako pokračování pozemského života. Tělo zamřelého bylo mumifikováno, aby si na věky zachovalo svou podobu. Někdy vkládali do hrobů tzv. ,,náhradní hlavy", zvláštní plastiky z vápence, které v případě poškození nahradily hlavu zemřelého. Mumii, uzavřenou do kamenného sarkofágu, spustili do pohřební komory šachtou, kterou vzápětí hermticky uzavřeli. Vnitřnosti mrtvého vkládali do tzv. ,,kanop". Místnosti v nadzemní části mastaby byly určeny k tomu, aby se mrtvý mohl najíst a vrátit mezi živé. Duše zemřelého, jeho ,,ka", mohla vstoupit symbolickými dveřmi spojujícími svět živých se světem mrtvých. Příbuzní a kněží přinášeli do kaple jídlo a pití. Pro případ opomenutí tu byly potraviny vyobrazené nebo vymodelované.
Některé potřeby zemřelého:
Truhlice různých tvarů sloužily i v hrobce k ukládání předmětů denní potřeby.
Podhlavník užívaly Egypťané jako podušku. Podepíral a chránil hlavu mrtvého.
Souprava k mytí, kovová nebo hliněná byla určena pro toaletu zemřelého.
zdroj: Egypt a starověké Řecko, Ilustrované dějiny světa, Larousse-Gemini

Verbena

27. dubna 2007 v 19:56 | Mona Lisa |  Bylinky a rostliny
Krásně barevné květy zdobí mnoha lidem balkony,zahrádky,truhlíky a i já jsem si jednu dnes koupila.Verbenu ale už od středověku spojovali s magii.Vědmi ji prý používaly k čarování a předpovídání.Její léčivé vlastnosti jsou ocen´ované už od středověku.Egypt´ané verbenu nosili pod tunikama , aby zabránili bolestem hlavy a jedovatému ušknutí štírů.Dnes víme , že odvar z verbeny povzbuzuje práci jater, usnadn´uje trávení, současné čarodějky ji používají k milostné magii.

Kopřiva

27. dubna 2007 v 19:41 | Mona Lisa |  Bylinky a rostliny
Dotyk této známé rostliny způsobuje pálivou bolest a svědění.Může zato kyselina mravenčí obsažená v jejích listek.Když jsem ¨byla malá spadla jsem do jámi kde rostli kopřivy a můžu vám říct že je to dost nepříjemný a asi týden jsem vypadala jak velký červený pupínek.Spálení kopřivou je ale velmi zdrávé a říkáse že nedostanete kopřivku. Je už velmi dlouho dokázáno, že kopřiva je léčivá rostlina.Pomáhá nemocným s různými bolestmi.Kopřivové listí můžeme přidávat do salátu ,nebo jsi udělat výborný čaj :dvě žlíce sušených kopřiv zalij horkou vodou.Dvě sklenice denně pomáhají řešit problémi s kůží a trávením..Kopřiva má velmi vitaminu C takže má velmi povzbuzující účinky,rovněž posiluje imunitu.Kopřiva je také magická rostlina - věřilo se že když spálíte sušené listí přivoláte svojí osudovou lásku.Kopřiva i velmi příjemně voní.Také často roste u rybízu nebo kde je kyselejší půda.

Kniha elfů a víl

27. dubna 2007 v 19:32 | La Rosse |  Super knihy
Tato kniha je plná elfů a víl. Je spíše pro větší knihomoly, protože má 256 stran a je plná informací o jemnohmotném světě. Uvádí na pravou míru různé podoby víl a elfů, upřesňuje co je pravda a co ne a potvrzuje a vyvrací názory na nadpřirozené bytosti nacházející se na webových stránkách a počítačových hrách. Tato kniha je naprosto úžasná a plná bájí, starých i nových příběhů a očitých svědectví a tajemných setkání s nadpřirozenem. Vydalo ji nakladatelství Fontana, napsali ji Ditte a Giovanni Bandini a koupit ji můžete za 215 Kč. Přeji vám krásné čtení.

Máta

26. dubna 2007 v 17:30 | Mona Lisa |  Bylinky a rostliny
S toutou rostlinou souvisí krásná legenda.Mladá nymfa Minthe se zamilovala do boha země Plutona.Jeho žárlivá manželka ale nymfu proměnila v rostlinu která má připomínat kopřivu.Když jsi vezmete mátu tak se velmi lehce může stratit v kopřivách.Dnes se hojně používá při léčení.Ve středověku se máta používala jako kouzelná rostlina.Pomáhá při bolestech hlavy,zažívacích potíží,pomáhá organismu při nemocech.Vynikající je i mátový čaj.Má jedinečnou chut´ a pomáhá při střevních problémech.Osobně jsi dávám mátový čaj když jsem velmi unavená.Pomáhá mi načerpat novou energii.Rozmnožování této rostliny je velmi jednoduché.Stačí jen zalévat a máta nechce přímí žár.Na naší zahradě roste skoro všude, vše je tak zvláštně mátově provoněné : ) Máta se dá i sušit. Můžeme sbírat jen lístky a nebo i celou nat´.
Kdo by nepodlehl její opojné, svěží, sladce mentolové vůni..
Máta peprná - podmanivá a léčivá

Prázdniny pana Beana

24. dubna 2007 v 13:08 | La Rosse |  Super filmy
V pátek jsem byla v kině na Prázdninách pana Beana a bylo to úžasný. Myslela jsem si že to bude jako vždy nechutný, ale ani to nebylo tak hrozný. Smáli jsme se doslova od začátku až dokonce. Byla to sranda a stálo to fakt za to. Určitě to doporučuji všem kdo se chtějí pořádně zasmát. Krátké shrnutí děje: Pan Bean vyhraje v tombole zájezd do francouzského města Cannes a kameru. Cesto si ale splete taxík a místo na nádraží ho odvezou jinam, a tak jde pěšky. Na nádraží se nechá natočit náhodným kolemjdoucím, který potom kvůli němu nestihne vlak ve kterém sedí jeho syn. Pan Bean se ho ujme a chrání ho cestou do Cannes na filmový festival kde se má sejít se svým otcem (ten kolemjdoucí totiž byl ruský režisér). Cestou se mu přihodí spoustu neočekávaných dobrodružství. Nakonec vše samozřejmě dobře dopadne. V hlavních rolích hraje Rowan Atkinson, Karel Roden, Willem Dafoe, Jean Rochefort, Emma de Caunes.

Čištění kamenů

22. dubna 2007 v 8:55 | La Rosse |  Drahé kameny
Každý kámen potřebuje občas vyčistit a pokud nevíte jak na to, tak je tenhle článek přesně pro vás. Pokud jde jen o to kámen prostě jednoduše očistit nebo zbavit negativní energie, stačí ho tak deset minut držet v ruce pod tekoucí vodou. Pak také ale můžete jednou za čtvrt roku (každé nové roční období) udělat kamenům velkou očistnou lázeň. Stačí když dáte každý kámen do misky s čistou vodou a na pár hodin ho tam necháte (pokud máte hodně kamenů, dejte je do misek podle druhů), jen pozor kameny dávejte do misek společně jen pokud víte že nejsou barvené nebo uměle vyrobené. Kamenům také může prospět když je vezmete ven a položíte do trávy, ke stromů prostě kamkoliv do přírody. Načerpají velké množství nové čisté energie a pak na vás budou působit ještě lépe. Pokud se vám stala velmi nemilá věc jako mě a vy jste kámen omylem upustili nebo se vám prostě nějak zlomil nebo roztříštil, zakopejte ho na rok nebo více do země a nechte ho tam být. Pokud není roztříštění velké opravdu sroste, já jsem tomu nevěřila ale stalo se, kámen opravdu srostl, jizva na něm sice je ale je v celku!
Tipy: Pokud máte růženín a zdá se vám že je nějaký bledý nebo málo růžový, může to znamenat že je sám, pořiďte mu další růženíny a on zrůžoví. Bledost také ale může znamenat že je v jeho okolí málo lásky, přemýšlejte o tom.
Pokud čistíte hematit, přidejte do jeho misky s vodou několik lžic soly, lépe ho to pročistí.
Jestli chcete aby vám květiny rostli lépe a byli zdravější přidávejte k nim do květináčů drahé kameny, ty jim totiž budou také dodávat spoustu dobré energie.
Všechny tyto rady a návody jsem dělala a opravdu to funguje, někdo si možná bude myslet že nějaký kámen to vůbec nepotřebují, ale to vůbec není pravda i vy totiž pocítíte tu novou energii která bude z kamenů vycházet.

Archandělské mandaly

22. dubna 2007 v 8:33 | La Rosse |  Andělé
Archanděl Uriel
Archanděl Jofiel 2
Archanděl Jofiel
Archanděl Michael
Archanděl Rafael
zdroj: zde

Lesní jahoda (Fragaria vesca)

21. dubna 2007 v 16:16 | La Rosse |  Bylinky a rostliny
Tyto zdánlivě obyčejné plody mají široké využití v magii. Čarodějnice je používají ke svému čarování, bohužel se tyto rostliny objevují jen velmi krátkou dobu. Lesní jahoda zahání nesmělost, přináší duševní klid a zvyšuje sebevědomí. Je používána při léčení četných obtíží. Odstraňuje škodlivé produkty látkové výměny. Odvar z listů a plodů urychluje hojení ran a zlepšuje dech.

Muškátový oříšek

21. dubna 2007 v 9:07 | La Rosse |  Bylinky a rostliny
Je to kulatý plod muškátovníku (myristica fragrans), používaý do jídel jako koření. Roste v oblasti Indie. Ovšem to nejsou všechny jeho vlastnosti. Existuje pověra, že oříšek nošený v kapse žen zaručuje sňatek s bohatým starcem. V Severní Americe, přesněji ve státě Michigan, nevěstí sňatek, ale pomáhá při revma. Prý také zkrásňuje a je možné jej použít při odstraňování pih, případně zavěšením na krku se chránit proti oparu.

DRŽTE PALCE

18. dubna 2007 v 20:23 | Mona Lisa
LIDI SORRY, ŽE NEPÍŠU ALE PŘÍŠTÍ PONDĚLÍ BUDU PSÁT ZKOUŠKY NA GYMPL A JSEM TAK NERVOZNÍ, ŽE NEVYDRŽIM NA MÍSTĚ.TAKŽE NIC NEPÍŠU.NENÍ INSPIRACE.JENOM MATIKA A MATIKA NEBO ČEŠTINA A DALŠÍ BLBOSTI. :) TAKŽE DRŽTE PALCE A DOUFEJME ŽE MĚ OSVITÍ DUCH SVATÝ VAŠE TOTÁLNĚ VYNERVOVANÁ MONA LISA ps:DRŽTE PALCE NA KOMP SE DOSTANU ASI ZA DLOUHO PA PA

Konvalinka

14. dubna 2007 v 18:27 | La Rosse |  Bylinky a rostliny
Podle jedné z legend vznikly konvalinky ze slz Evy, když byla vyhnána z ráje. Podle Irů jsou to žebříčky věštkyň, po ktrých sestupují ze světa kouzel na Zemi. Konvalinka symbolizuje čistotu a pokoru. Její vůně údajně zlepšuje paměť a zahání smutek. Používá se v lékařství k přípravě léků na nemoci srdce. V květomluvě konvalinka znamená: Jsem s tebou šťastný! Ovšem pozor, nenechte se omámit jejich krásou, konvalinky jsou totiž jedovaté!

Germánský drak

14. dubna 2007 v 11:53 | La Rosse |  Draci
V severském bájesloví se s drakem setkáváme v podobě Fafnira. Tento netvor vydechující jed střeží poklad, který si jeho otec vymohl na bozích jako výkupné. Fafnirův bratr, kovář trpasličího vzrůstu Regin, si chce poklad přivlastnit a přemluví mladého hrdinu Sigurda k tomu, aby draka usmrtil svým mečem Gramem - v písni o Nibelunzích je Seigfrid s mečem Balmungem. Když se rek vykoupe v dračí krvi, stane se nesmrtelným. Podle jiného podání si Sigurd upeče dračí srdce a popálí si přitom prst. Když si ho strčí do úst, dostane se jazyk do styku s dračí krví a hrdina porozumí ptákům, kteří jej varují před lstivým Reginem.

Rajčata

14. dubna 2007 v 11:37 | La Rosse |  Bylinky a rostliny
Rajčata pocházejí z Jižní Ameriky, odkud je převezli do Maroka. Odtud je i jejich název některých jazycích - pomo dei Moro - jablko Maurů. V 16. století ve Francii věřili, že dodané do jídla podporuje lásku. Kdo je sní, zamiluje se. Italové se dodnes domnívají, že rajská omáčka zajišťuje zdraví a bohatství. Podle nich velké červené rajče položené na okně zahání zlé duchy, a na římse krbu prý zajišťuje blahobyt. Jí se ale hlavně proto, že jsou zdravá, obsahují mnoho vitamínů (nejvíce vitamín C) a draslíku. Věří se že když sníte denně alespoň jedno rajče, nedostanete rakovinu.

Chryzantéma

14. dubna 2007 v 11:22 | La Rosse |  Bylinky a rostliny
Slovo ,,Chryzantéma" pochází z řečtiny a znamená ,,Zlatý květ". Má velký význam hlavně v Číně a Japonsku. Pro japonce je tato květina symbolem lidské dokonalosti a pradávným znakem mikádů - japonských císařů. Dodnes tento stát udílí řád Chryzantémi. V Číně pokládají za posvátné i květy a jejich kresby, které bývají často ve svatyních. Existuje legenda o potůčku s břehy zarostlímy chryzantémami. Kdo ho najde a napije se jeho vody, bude žít sto let. Číňané dělají saláty z květů chryzantém. U nás tyto květiny spojujeme se svátkem Všech svatých, kdy se chryzantémi dávají na hroby. (druhů chryzantémy je hodně)