Srpen 2007


Harry Potter a Fénixův Řád

31. srpna 2007 v 12:34 | la rosse |  Harry Potter
Masky Smrtijedů

Postavy z HP v civilu

30. srpna 2007 v 20:29 | la rosse |  Harry Potter
POZNALI BY JSTE ŽE TOHLE JE TA MALÁ NESMĚLÁ GINNY?TAK TYHLE JSOU FAKT NEJLEPŠÍ!! = D

Některé postavy z HP 5

30. srpna 2007 v 20:26 | la rosse |  Harry Potter
Harry Potter
Ronald Weasley
Hermiona Granger
Ginny Weasley
Cho Chang
Lenka Láskorádová
Dolores Jane Umbridgeová
Lucius Malfoy

3D Harry

30. srpna 2007 v 20:19 | la rosse |  Harry Potter
Ahoj lidi! Tak jsem byla v Imaxu na trojrozměrném Harrym Potterovi. Řeknu vám byl to teda zážitek vidět neplacatýho Pottera. Sice bylo do 3D převedeno jen posledních 20 minut, ale i tak to byl zážitek. Nejlepší bylo jak padaly ty věštby, Smrtijedi a závěrečný lítý boj mezi Voldemortem a Brumbálem. Bylo to fakt užasný.

Jednorožci nebo Pegasové ?

26. srpna 2007 v 20:30 | Mona Lisa |  Nadpřirozené bytosti
Napadlo mne,že Jednorožci a Pegasové jsou si celkem podobní když je vidím na obrázku. Ale pokud si něco o nich přečtete jsou celkem rozdílný. Jedinné co mají společného (podle mne) je podoba koně.Někdy narazím na obrázky i články kde je to všechno smíchané!
Já osobně mám radši pegase. Mám celkem rádaq řeckou mytologii. Jednorožce mám také ráda ale tak nějak jinak. Co vy máte radši pegase nebo jednorožce ?

Různé krásné mandaly

19. srpna 2007 v 12:00 | la rosse |  Mandaly
RODINA
VÁHY
KVĚT ŽIVOTA
LETNÍ SEN
ZAHRADA PŘÁTELSTVÍ
BOHYNĚ BRIGIT

Elfské šperky

19. srpna 2007 v 6:00 | la rosse |  Elfové
Nemohla jsem vás připravit o tu podívanou na ty krásné elfské (nevím jestly jsou to elfské šperky, ale připadají mi tak) šperky. Nevím jak vám, ale mě se líbí moc. Napište které se vám líbí.

Irské ochranné zaklínadlo

18. srpna 2007 v 19:59 | la rosse |  Irsko a Velká Británie
Toto kouzlo provádějte 16.března
Ledové zajetí zimi již oslabilo, avšak březnové větry stálé kvílí jako Irská BEAN SIDHE - naříkajcí horalka.Všeobecně známo ,,Víla která věští smrt" (v podstatě to samé jako banshee, akorát sídlí v horách) je tento keltský duch smrti považován za toho kdo straší v pohádkových horách a vršcích a jeho ostré a smrtelné kvílení se prolíná větrem. Její planoucí šaty a hlas vytváří hrůzný obraz. Její nářek je předvěstí smrti. Dnes večer použij Irské ochrané zaklínadlo. Potřebuješ: zelenou svíci, talíř, jeteloví lístek (či jeho obrázek) a 4 kapky rozmarýnové silice. Rozspusťte vosk svíce na talíř tak aby jste na talíři vytvořili louži velikosti mince. Jakmile ztvrdne vztiskněte do ní jeteloví lístek přidej silici a vytvaruj amulet. Přitom jej naplň ochranou energií se slovy: ,,Láska přemáhá smrt".

Pandóřina skřínka

18. srpna 2007 v 19:07 | la rosse |  Bozi a Bohyně
Zeus nevraždil lidi, protože se mu zdálo, že se jim příliš dobře vede a že se příliš podobají bohům, takže by mohli jednou ohrozit jejich nadvládu. Rozhodl se proto, že jim do jejich štěstí kápne trochu jedu. Zavolal si syna Hefaista a nařídil mu, aby z vody a hlíny uhnětl tělo krásné dívky. Potom poručil větrům, aby mrtvou ženu oživily, a bohyním, aby ji obdařily všemi ženskými svody. Bohyně si daly záležet a Zeus ji moh právem nazvat Pandóra (znamená to: obdařená všemi půvaby), a poslat ji darem Epimetheovi, bratru svého stálého odpůrce Prométhea.
Pandóra byla tak krásná, že se Epimetheus do ní hned zamiloval, a přestože ho Prométheus varoval přijímat jakékoli úsluhy od Dia, oženil se s ní. Navíc také přijal Pandóřino věno, které bohové uzavřeli do pěkné zdobené skřínky - někdy je to i velký sud. Prométheus oba novomanžele znova zapřísahal, aby záhadnou skřínku neotevírali, ale zase zbytečně. Pandóra, která podle vůle Dia byla stejně krásná, půvabná a svůdná, jako hloupá, zlomyslná, rozmarná a líná, skřínku ze zvědavosti otevřela, udělala stejnou chybu jako Eva když utrhla jablko ze zakázaného stromu. Následky její zvědavosti byly stejně hrozné. Sotva Pandóra nadzvedla víko, vyvalilo se zpod něho zlo ve všech možných podobách: tělesné i duševní utrpení všeho druhu, nemoci, bolesti, stáří, šílenství, závist, nenávist, chtivost, nečisté vášně, pomluvy, kterými mělo nadále lidstvo strádat, aby se co nejvíc odlišilo od šťastných bohů. Prvními obětmi se staly Epymetheus s Pandórou, které nemoci uštvaly k smrti.
Když Pandóra po prvním leknutí honem víko přibouchla, zbyla na dně ošidné skřínky už jen naděje, klamná, nespolehlivá naděje, která měla zabránit aby lidé neudělali přítrž veškeré své bolesti a neukončili svůj život dobrovolně. Naděje však nezamezila tomu, aby se zlo nerozlezlo a neusadilo trvale na světě. A aby Pandóřina skřínka nezůstala v povědomí lidí symbolickým zdrojem a semeništěm nesvárů, rozbrojů a všemožných neštěstí.

Amulet pro úspěšnost pro čarodějnice

18. srpna 2007 v 18:33 | la rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Pokud si přeješ být úspěšná, nos na krku řemínek nebo zlatý řetízek se sedmi zlatými kroužky nebo prsteny. Nezbohatneš sice do rána, ale budou ti připomínat tvůj záměr a popohánět tě kupředu.

Amulet pro splnění přání pro čarodějnice

18. srpna 2007 v 9:12 | la rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Chcete uspět v něčem důležitém? Musíte kladně ovlivnit lidi kolem, získat si všeobecné sympatie. Ale jak na to? Vyrobte si tento amulet.
V pátek když měsíc dorůstá, v pravé poledne ustřihnete proužek žlutého papíru. Na něj napište černým inkoustem jméno Hakamiah.
Hakamiah je bůh, který uspořádal vesmír. Vládne korunovaným hlavám, vojevůdcům, dává lidem otevřenost a zmužilost.
Nad papírek se jménem boha dejte obě ruce a třikrát opakujte výzvu: ,,Moje moc je ve jménu boha, stvořitele země a vesmíru. Ty, pane jsi stvořil čtyři živly, požehnej a posvěť dílo své služebnice." Nakonec udělejte ve vzduchu ukazováčkem znamení pentagramu pro vyvolání. Spustíte tím celý mechanismus.
Papírek srolujte a vložte do skleněné trubičky nebo lahvičky. Svůj amulet noste stále u sebe. Nikdy jej neodkládejte. V noci si ho dejte pod polštář. Nesmíte jej zapomenout ráno doma. Opatrujte amulet pečlivě po dobu devadesáti dnů. Po třech měsících musíte papírek spálit. Vezměte rituální nůž (pokud nemáte rituální nůž, kupte si nový). Papírek vyndejte z obalu a napíchněte na špičku nože. Zapalte bílou svíci a v jejím ohni zapalte papírek. Popel z amuletu nachte padat na kousek bílého plátna. Když se se nápis změní v popel, zabalte pečlivě plátno a dejte ho do sáčku nebo jiného obalu a všechno odneste do lesa či parku a zahoďte se slovy? ,,Nechť se vše vyplní!" nebo ,,Staniž se!"
Tento amulet se vyborně hodí pro konkurzy a podobně.
zdroj: Čarodějnický slabikář, Marcela Košanová

Králíci pro Mona Lisu

18. srpna 2007 v 8:17 | la rosse |  Zvířata
Doufám Mona Liso že se ti ty králíci líbí. :)

Trpaslíci

17. srpna 2007 v 18:32 | la rosse |  Nadpřirozené bytosti
Trpaslíci jsou stvořeni z hlíny a kamenů, proto jsou velmi silní a odolní. Dorůstají výšky asi desetiletého dítěte. Žijí v podzemí, v jeskyních a podzemních chodbách, které si sami hloubí. Ale nejsou to obyčejné jeskyně a chodby, protože v podzemí trpaslíci těží spousty drahých kovů a kamenů, využívají ke zdobení svých podzemních říší. Jsou to tedy velmi drahé a krásné podzemní paláce. Trpaslíci jsou velmi dobří bojovníci, většinou bojují s velkými ostrými sekerami, kladivy, nebo jinými jimi speciálně vyrobenými zbraněmi. Nemají v lásce elfi a kvůli své výšce nemůžou jezdit na koni.

Kentauři

17. srpna 2007 v 18:17 | la rosse |  Nadpřirozené bytosti
Kentauři jsou bytosti které mají lidské tělo jen do pasu a od pasu mají tělo koňské. Žijí ve velkých stádech, někdy jich je ve stádě i několik stovek, hluboko v lese, daleko od lidí. Hlídají lesy před vetřelci a není jednoduché je potkat. A když je potkáte nejspíš vás budou chtít zastřelit.Velice dobře se umí orientovat ve hvězdách. Většinu informací získávají z hvězd.

Nesmrtelný fénix

12. srpna 2007 v 13:01 | la rosse |  Nadpřirozené bytosti
Znovu něco fénixech. Fénix je nesmrtelný, rodí se z popela a umírá v plamenech. Může mít barvu od nachové po zlatou. Je opravdu nádherný. V asii symbolizuje ženu a po drakovy je to nejzobrazovanější a nejúznávanější symbol. Je to také symbol čisté a mocné, čestné energie. Dokáže nést neuvěřitelně těžká břemena a lidský smutek a uklidňuje a chrání člověka před strachem. Jeho slzy léčí a hojí rány. První zmínky o něm pocházejí z Egypta.

Elfské uši

10. srpna 2007 v 18:24 | Mona Lisa |  Elfové
Tady dávám obrázek uší s krásnými až podle mého elfskými náušnicemi. Je to takový menší doplněk k článku ELFOVÉ MIZI NÁMI ?!? všem moc děkuji , že se zapojily do debaty. Sešlo se opravdu hodně různorodých názoru. Stojí za předčtení :-)

Astrologické lékařství

9. srpna 2007 v 14:31 | Mona Lisa |  Horoskopy a znamení
Horoskop vás také může upozornit na vaše zdraví. K tomu se váže astrologické lékařství. Je to speciální odvětí astrologie, která se zaměřuje na výklad horoskopu z hlediska vaše zdraví. Dispozice k nemocem, jejich psychologickému pozadí, odstraňění potíží a prevence zdraví. Astrologické lékařství patří do bílé magie.

Co je to horoskop ?

9. srpna 2007 v 14:01 | Mona Lisa |  Horoskopy a znamení
CO JE TO HOROSKOP ?
Horoskop je grafické znázornění pozice planet v nějakém daném přesném okamžiku.
ZnameníObdobíKvalitaPolaritaŽivel
Vlád. Planeta
Beran21.3. - 20.4hlavní+oheňMars
Býk21.4 - 20.5pevné-zeměVenuše
Blíženci21.5 - 21.6pohyblivé+vzduchMekur
Rak22.6 - 22.7hlavní-vodaLuna
Lev23.7 - 23.8pevné+oheňSlunce
Panna24.8 - 23.9pohyblivé-zeměMerkur
Váhy24.9 - 23.10hlavní+vzduchVenuše
Štír24.10 - 22.11pevné-vodaMars, Pluto
Střelec23.11 - 21.12pohyblivé+oheňJupiter
Kozoroh22.12 - 20.1hlavní-zeměSaturn
Vodnář21.1 - 19.2pevné+vzduchSaturn , Uran
Ryby20.2 - 20.3pohyblivé-vodaJupiter ,Neptun
( Tady je tabulka kterou jsem opsala z knihy Slabikář Magie , protože mě zaujmula a každý se tu dozví zajímavé informace o svém znaméní )
Hvězdná mapka je základní pomůcka astrologa.
Beran (21.3. - 20.4.)
Býk (21.4. - 21.5.)
Blíženec (22.5. - 21.6.)
Rak (22.6. - 22.7.)
Lev (23.7. - 22.8.)
Panna (23.8. - 22.9.)
Váhy (23.9 - 23.10.)
Štír (24.10. - 22.11.)
Střelec (23.11. - 21.12.)
Kozoroh (22.12. - 21.1.)
Vodnář (21.1. - 20.2.)
Ryby (21.2. - 20.3.)
Horoskop představuje kruh s 12 znameními, rozdělenými na části o velikosti 30 stupňů , do nich jsou zakresleny planety , domy a různé prvky jako např. lunární uzly, bod štěstí, úspěchu a jiné. Horoskop často bývá připodobňován k hodinám s 10 ručičkami ( planety)
Horoskop je možné vypracovat osobám , událostem, vztahům,podniku, zvířeti prakticky cokoliv ,co má nějaký okamžik zrození nebo vzniku. Takovému horoskopu se říká základní, nativní nrbo také radix. Horoskopu nesmí samozřejmě 100 % věřit. Mohlo by to ovlivňovat váš život a rozhodnutí. Také ne všechny horoskopy jsou správně provedené.
(Pokud jste zvědaví, zkuste si zajít nebo vyhlednout astrologa , který vám sestavý váš horoskop. Bude potřebovat různé údaje jako např. přesný čas vašeho narození , datum, místo atd.)