Září 2007

Magie Tyrkysu, Lazuritu a Ametystu

26. září 2007 v 16:56 | la rosse |  Drahé kameny
Tyrkys
Tyrkys přivolává laskavost a ušlechtilost. Uchovává a chrání přátelství, ale hlavně dělá z nepřátel neškodné známé. Ženu ochraňuje před zlem a pomáhá jí přestát zlé časy. Kámen zvyšuje svou účinnost, je-li darován.
Lazurit
Tmavomodrý kámenje silným amuletem při zaháněním depresí a dodávání si odvahy.
Ametyst
Fialový horský křišťál je kámen plný mystiky. Otevírá nadsmyslové vnímání. Nositelka se stává vnímavější a pozornější. Je-li spojen se symboly slunce a měsíce, stává se mocným talismanem, který chrání před zlými kouzly a mentálním napadením.


Magický smaragd a magické perly

24. září 2007 v 6:45 | la rosse |  Drahé kameny
Smaragd - kámen královny ze Sáby
Královně ze Sáby patřil důl na hoře Zabarah. Odtud pocházely vzácné kameny, které královně dodávaly pověstnou krásu a moc. Barva smaragdu je zelená, připomíná jaro a smaragd je Velkou Matkou zasvěcen večnému mládí. Přispívá ke svěžesti ducha a zabraňuje stárnutí. Smaragdová voda omlazuje všechny orgány a zlepšuje zrak. Vodu získáš tak, že do 200 ml čisté vody vložíš smaragd a vystavíš je působení úplňku. Ráno vodu vypiješ. Stejně jako safíry i smaragdy je možné drtit na prach, ale tato metoda je poněkud nákladná. Žena, která se smaragdem na krku bude na prvního máje v březovém háji a uvidí svítání, získá na celý život štěstí a krásu a bude navždy milovaná.
Perly
Astrologové spojují perly s Měsícem. Tento strážce noci je patronem milenců, a proto perly spojují milenecké vztahy. Jemnost perel podtrhuje ženskost a vůně ženy ve spojení s perlami přivolává lásku. Velmi jemný prášek se používá jako hlavní ingredience do nápoje lásky a přidává se do pudru, zjemňuje pleť. Také se říká, že žena která nosí perly vypadá starší.

Moje krásné kameny

22. září 2007 v 18:55 | la rosse |  Drahé kameny
Tak jsem se rozhodla podělit se s vámi. Fotila jsem je já a myslím si že jsou ty fotky celkem povedené. Co si myslíš ty? Hodně mě zajímá tvůj názor.
To jsou všechny moje kameny. Jestli je chcete vidět podrobněji, klikněte na Celý článek. Myslím že to určitě stojí za to! : )

Náramek

22. září 2007 v 16:16 | la rosse |  Symboly, amulety a talismany
Náramek je typický pro východní národy. Často byl v podobě kovové destičky, do které bylo vloženo 9 kamenů s magickou mocí. Na ruce na hedvábné niti se nosí také jiný druh amuletu, jakási rozcuchaná bambule. Amulety, které se nosí na různých částech se v Indii nazývají takty a jejich bližší pojmenování záleží na místě kde se nosí. Na zápěstí se jim říká kara, na rameni taga a na kotníku angula.
Některé druhy bižuterie čerpají z magického potenciálu kostí, vlasů, šlach, ze kterých jsou vyrobeny (např. náramek ze šlach, sloních klů, z rohů antilopy.)
Náramek - amulet, nosí-li se na levé ruce, znamená emociální závislost, na pravé ruce - sociální postavení. Otroci nosily náramky na nohou, aby se zvýraznilo jejich sociální postavení. Náramek s funkcí bižuterie nosí na kotnících také indické tanečnice v hinduistických chrámech. Takový náramek bývá dutý a uvnitř je vplněný kuličkami, které při pohybu vydávají zvláštní zvuk. V Indii se setkáme i s náramky ve formě otevřeného kruhu, který je ukončen zvířecí hlavou. Je v něm znázorněna idea evoluce. Dvojitý otevřený kruh jako spirála je amulet, který symbolizuje vesmírnou nekonečnost.

Magie šperků: Náušnice a náhrdelník

22. září 2007 v 13:10 | la rosse |  Symboly, amulety a talismany
Náušnice
Jsou charakteristické spíše pro hebrejskou tradici, i když jejich původ je velmi starý. Vyskytují se rovněž u všech primitivních národů. Starohebrejsky je náušnice kuedošo - něco svaté, co svědčí o funkcích osvícení. Mají také profylaktickou funkci a kromě toho stymulují zrak. V měkké spodní části ucha se totiž nalézá akupunkturní bod, který odpovídá na zrak. Někdy nosili náušnice i otroci, tzv. domácí zvířata. V takových případech byla náušnice znakem jejich sociálního postavení.
Náhrdelník
Jeho předobrazem je šňůra, na které byl zavěšen rituální pentakl na hrudi mága během magických ceremonií. Později náhrdelník-amulet ukazoval na sociální postavení, religiózní příslušnost a měl rovněž plnit funkci ochrany dlouhého a dobrého života.

Magie diamantu a safíru

22. září 2007 v 12:49 | la rosse |  Drahé kameny
Diamant
Diamant je ukázkou toho, že v nejvyšší čistotě a jednoduchosti je skryta největší síla. Ve své nepřekonatelné kráse je symbolem dokonalosti a osvícení. Tento kámen je neocenitelným pomocníkem hlavně těm, kdo nastoupili cestu sebepoznání a snaží se dosáhnout dokonalosti. Žena pod vlivem diamantu působí vznešeně, pravdivě a čistě. Tento kámen se zasazuje do zásnubních prstenů proto, že odpuzuje případné ctitele, a tím zabraňuje nevěře. Je-li nošen na levém kotníku, chrání nositelku před znásilněním.
Safír - kámen zázraků
Safír je kámen mnoha odstínů. Chrpově modrý kámen je nejvyhledávanější, protože má tajemnou moc. Přináší nositelce štěstí v životě i v lásce. Modrý safír dokáže odhalit zradu a klam, a to tak, že se jeho barva změní do fialova. Safírové mléko zabraňuje tvorbě nepříjemného akné a čistí pleť. Očistný nápoj získáš tak, že do 200 ml mléka vhodíš safír, a vše postavíš při úplňku na okno. Ráno mléko vypiješ, ovšem bez safíru. Pokud máš safíru nadbytek, můžeš jej rozdrtit na jemný prášek a vypít zároveň s mlékem.

Magický karneol a rubín

22. září 2007 v 12:33 | la rosse |  Drahé kameny
Karneol - červená krev bohyně Isis
Mocný talisman zaručuje nositelce ochranu bohyně a chrání ji před zlem. Zamezuje sporům a udržuje dobrou náladu. Pokud je nositelka ohrožena, projeví se kámen neobvyklým zabarvením povrchu. Zbarvení dává najevo, že zachytil mentální útok. V tom případě je nutné jej očistit. Nejsnadnější je důkladně kámen opláchnout.
Rubín - kámen ohně
V rubínech je tolik energie a žáru, že je nelze přehlédnout. Oheň je vášnivý a čistý živel, proto kámen posiluje srdce a pročišťuje zkaženou krev. Zabraňuje nemocem. Pro nás je však nejdůležitější, že vyvolává vášeň. Pokud je rubín zasazen do zlata, zvyšuje se jeho účinnost. Měl by být nošen na levé polovině, protože je-li nošen na pravé straně, svazuje vášeň a milostné vztahy. Spoutaná vášeň pak přestává být vášní.

Na podporu zvířat

22. září 2007 v 12:11 | la rosse
Tenhle blog je hlavně o týrání zvířat, o tom jak jim pomoct a podobně, je moc hezky udělaný a stojí za to se na něj podívat. www.help-animal.blog.cz
Mějte se krásně!

On-line věštění

20. září 2007 v 17:23 | Mona Lisa |  Horoskopy a znamení
Když nemám co dělat velmi ráda chodím na stránku www.tetakaterina.cz . Je to on-line věštění. Můžete si nechat vyvěštit věžbu na tento den a nebo kliknete na Andělská věštírana a zde si můžete najít andiánský, keltský, umpřímný horoskop. Také si můžete poradit s andělem nebo s vílou. Najdete toho tam spoustu jako numerologie, léčitelské tipy, meditace atd. Opravdu velmi dobrá stránka :-)

McDonald

19. září 2007 v 19:31 | la rosse
Tak tohle mě celkem pobavilo. Ale když se tak podívám kolem sebe, nemusím hledat dlouho abych viděla někoho podobného. Máme za potřebí jíst ty umělí hnusy? Prý v číně vyrábějí hamburgery z plastových tašek! Ale mělo to tu být pro legraci, tak už budu raději mlčet!
Napiš co si myslíš o fast foodu.

Zvláštní víla

18. září 2007 v 17:41 | Mona Lisa |  Víly
Soubor:Orion Nebula - Hubble 2006 mosaic 18000.jpg
Tento obrázek mi příde velmi zvláštní a nabítý silnou energii. Připomíná mi vílu která něco obímá.Víla , která skrývá nějaká tajemství. Každému ale připomíná něco jiného. A co vám ?

Informce o elfech trochu jinak

17. září 2007 v 16:15 | Mona Lisa |  Elfové
Tento článek jsem našla na tomto blogu www.ghotic-fantasi.blog.cz. Dlouho mě nic takhle nezaujalo o elfech. Pro mě to jsou úplně nové informace.Vlastně celý blog je opravdu povedený všem doporučuji.
O elfkách
Elfky jsou nádherné strážkyně lesa.Mají dlouhé tmavé nebo světlé vlasy, špičaté uši, nádherné oči, bledou pleť a plné rty.Ačkoli jsou úžasně citlivé, mají v sobě rozenou krutost danou zodpovědností.Mají totiž už od narození předpovězený osud.Pokud se elfce narodí chlapec, je povinna ho vychovávat ve skromnosti a připravit do vojska elfů proti černé magii.Jakmile chlapec dospěje odchází z domova do války.Pokud se však narodí dívka stane se z ní další strážkyně lesa a tajemství a naděje na narození dalšího bojovníka.Elfkám je projevována úcta i přes to u elfů platí teorie, že elfky jsou jen pro to, aby rodily syny do armády.Pokud máte nějaká tajemství elfky jsou těma nejvhodnějšíma důvěrníkama.Nikdy by vaše tajnosti neprozradily.
O elfech
Bojovní elfové, zastánci bílé magie.Jsou to nádherní chlapci i vrásčitý kmedi.I přes to mají něco společné.Bojují proti černé magii.Už od svých prvních krůčků jsou učeni k lukostřelbě a vychováváni pro bojovný život.Většina jich samozřejmě zahyne.Jsou však stateční a krutí.Přes to tak jemní.Mají dlouhé vlasy a od spánků mají zapletené copy které mají stažené vzadu na hlavě, nádherné oči a mužnou postavu.

Čarodějnický slovník: Vizualizace a vliv měsíce na čarování

15. září 2007 v 12:12 | la rosse |  Bílá a černá magie
Vizualizace
Schopnost přesně si představit určitou věc nebo osobu do nejmenšího detailu je první věc, kterou se musíš dokonale naučit. Promítnout si v sobě dokonalý obraz osoby, je základem čarování. Pokud nedokážeš určit přesný cíl, nemají ostatní postupy žádný smysl. Vypustíš neřízenou střelu, a kdoví kam dopadne.
Čas na čarování podle fáze měsíce
Tak jako má měsíc vliv na příliv a odliv, na nálady lidí a růst květin, má vliv i na čarování.
Základní fáze měsíce jsou čtyři:
Konstrukce - přibývající měsíc. Je to fáze od novoluní k úplňku. Měsíc se zvětšuje (dorůstá). Období, kdy měsíc dorůstá je jako nádech. Při čarování využíváme tento čas pro sílíci vztahy, pro lásku, pro růst úspěchu, na očištění a také pro přitahování lásky nebo peněz.
Destrukce - ubývající měsíc. Je to fáze od úplňku po novoluní. Měsíc se zmenšuje (couvá). Období, kdy se měsíc zmenšuje, je jako výdech. Při čarování se tato doba využívá pro oddělování, odstranění, zničení. Tato doba, i když se to zdá, nemusí být vždy jen o nepříjemnostech a zlu.
Novoluní - temná fáze, černá obloha, a také temné čarování.
Úplněk - Jasná fáze, kdy je měsíc celý. Vliv úplňku na čarování je obrovský. Je to jásavý čas, kdy se volá dobro, láska a nová síla.
Fáze měsíce není možné za žádných okolností přehlížet. Jinak se může změnit smysl našeho počínání. To by bylo zlé! Na správnou podobu měsíce si musíš vždy počkat. Alespoň budeš mít dost času si vše dobře rozmyslet a důkladně se připravit.

Víly na snímcích ?

14. září 2007 v 21:24 | Mona Lisa |  Víly
V roce 1920 v anglickém magasínu se objevily velmi zajímavé fotografie. Na fotografiich byly zachyceny víly. Sestrám Frances a Elsie Wright se podařilo to co nikomu jinému, vidět a i zachytit víly. Sestry žily na venkové v romantickém údolí a měly velmi krásné dětství. Jednou přišly sestry domů , že viděly víly rodiče samozřejmě byly realisté, nedávaly dětským povídačkám a hrám žádnou váhu. Děti dlouho tvrdily ,že víly opravdu vidí až jim jejich otec dal fotoaparát ať víly vyfotografují když je vidí. Když se téhož dne děti vrátily otec užasl. Na snímcích a i na celém filmu byly opravdu víly. Seděly na kopretině , listech nebo jen tak poletovaly u dětí. Byly to malé stvoření s motýlými křídly. Brzy se vše rozkřiklo a do vesnice přijel známý odborník na falšování snímků a filmů. Odborník velmi pečlivě skontroval snímky i film a skonstatoval , že film je opravdu právý. Poté dětem znovu zapůjčily fotoaparát aby znovu vyfotografovaly víly. Znovu byly na filmu víly. Film poslaly k výrobci filmu a i on potvrdil naprostou pravost snímků a filmů. Nic nebylo přidáno, nalepeno či sfalšováno snímky byly pravé. Snímky se tedy objevily roku 1920 v anglickém magasínu. O rok později tedy roku 1921 dívky naposled víly vyfotografovaly a na posled zachytily na snímcích. Poté se jim už nedařilo ani vidět víly ani je vyfotografovat. Odborníci měly několik hypotéz, nejpravděpodobnější je , že dívky už vyrostly a nebyly malé děti. Nadále se stále objevují případy kdy děti vidí též víly nebo jiná stvoření ale bohužel jen do určitého věku.
Vídíte i vy víly nebo jste je nikdy neviděly ?

Čas na nadechnutí

14. září 2007 v 21:04 | Mona Lisa
Nejprve bych se chtěla omluvit za to , že v poslední době tu ode mě moc nepřibývají články a na blogu nejsem nijak aktivní. To proto , že v létě se mi nechtělo trčet každý den 3 hodiny u kompu a nebo dělat rychlé články ( články na 5 minut ), když článek tak ať je pořádnej podle mého.Pak jsem zase jela někam se školou a těď je škola. Můžu vám říct , že budu opravdu ráda , že se dopotácím dom :-). Takže těmihle keci chci říct, že od Mony Lisy nebudou tolik přibývat články.Časy kdy jsem byla u kompu od nevidim do nevidim a scháněla obrázky, témata na články atd. jaksi odzvonělo a nastala krutá realita. Samozřejmě to ale neznamená , že se na blog totálně vyprdnu ........ Budu se moc a moc snažit. Také chci moc poděkovat La Rosse za nádherné a moc zajímavé články a vám , že se stále chodíte a náštěvnost je vysoká a ,že píšete komentáře DÍKY VŠEM
MONA LISA :-)

Vizitky nabité magickým nápisem

11. září 2007 v 19:48 | la rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Předem nabitá vizitka získá sílu a začne přitahovat jako magnet. Slovo, které použijte jako zářicí sílu, je Vehuiah. Je to jméno boha, který vznešeně stojí nad ostatními. Dává důvtip, pronikavého ducha, schopnost podnikat a realizovat obtížné věci.
Nejvhodnější k tomu je čtvrtek, den Jupitera. Přináší blahobyt a úspěch. Vizitky nabíjej, vždy když měsíc dorůstá. Večer si sedni ke stolu, rozsviť svíčky a polož před sebe balíček svých vizitek. Po dobu nejméně deseti minut se na balíček dívej. Soustřeď se a představuj si úspěch a peníze, které jeho prostřednictvím získáš. Sni o tom, jak vydělané peníze utrácíš, aniž bys je musela počítat. Nebuď skromná! Můžeš cokoli. Raduj se ze svého štěstí které přijde.
Pak na každou vizitku z balíčku napiš do rohu nápis Vehuiah. Nápis musí být nenápadný. Nejlepší je ho vyrýt nebo napsat v barvě podkladu. Na bílou bíle, černou černě atd. Nakonec vezmi vizitky do obou rukou a chvíli je zahřívej, potom jim dej svou energii, třikrát na ně dýchni.
A můžeš je začít rozdávat. Uvidíš sama, že budou mimořádně působivé.

Pravidla pro čarování na lásku

11. září 2007 v 19:27 | la rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Žádného kluka si nepřetvoříš k obrazu svému. Ať čaruješ jakkoliv. Také si nejdřív ujasni jestli jsi opravdu zamilovaná, nebo jen poblouzněná, jestli chceš získat kluka jen na hraní.Nikdy nezasahuj do milujícího srdce! Kluk který miluje jinou holku, k tobě na základě tvého působení přistoupí, ale brzy tě zase opustí. Potrestáš samu sebe za zmar lásky. Čarování se nedá nijak obejít, ani přechytračit. Proto si to nejdříve dobře rozmysli a vždy čaruj jen s dobrými úmysli!

Amulet pro získání lásky

11. září 2007 v 19:17 | la rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Tento amulet si můžeš vyrobit pro přivolání konkrétního kluka, ale i kluka, kterého zatím neznáš.
V období, kdy měsíc dorůstá, v pátek dvě hodiny po setmění, si sedni na klidné místo, tak aby tě nikdo nerušil. Zapal růžovou svíci, před ni polož mušli naplněnou levandulí, křen zázvoru a růžovou růži. V klidu se uvolni, nijek nespěchej. Dívej se do plamene a představuj si kluka, jehož lásku chceš získat. Pokud nemáš na mysli někoho konkrétního, pak si představuj, jak by podle tebe měl vypadat. Potom si ušij (ručně) pytlíček z růžového přírodního materiálu. Do něj vlož čtyři lístky z připravené růžové růže, špetku levandule, kousek kořene zázvoru a kousek růžového křemene. Amulet dobře uvaž růžovou nití a zavaž devíti uzlíky. Při každém vázání uzlíku vyřkni jednu vlastnost, kterou tvůj by tvůj budoucí milovaný měl mít. Při vázání buď razantní a důrazná. Nakonec amulet přidrž nad plamenem, aby se očistil, avšak nezačal doutnat, a přitom říkej: ,,Venuše, mocná bohyně, vyslechni moji prosbu, pomoz mi obdařit tento amulet svou silou. Dovol mi přivábit lásku tím nejlepším způsobem. Slibuji vděčnost za veškerou lásku v mém životě. Sílu, kterou mi láska dodá, předám těm, kdo ji potřebují. Staniž se!" Amulet, jejž jsi získala, má velkou sílu, a proto jsou jeho účinky různé. Musíš přesně vědet, co chceš, protože se ti mohou začít dvořit i kluci, od kterých to nečekáš. Jakmile si však vybereš a s klukem se spojíš, musíš amulet okamžitě zničit. Nejlepší je poslat ho po vodě. Pokud tak neučiníte, začne mít opačné účinky, vyvolený kluk se od tebe odvrátí.

Jak přivolat kluka, který se ti líbí

11. září 2007 v 18:54 | la rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Nauč se jméno kluka, který se ti líbí, říkat pozpátku. Příklad: JAN NOVÁK - KÁVON NAJ. Pak si sedni na gauč nebo si pohodlně lehni do postele a představuj si objekt svého zájmu. Sni o tom, jak tě potkává, hledá možnost, jak tě oslovit. Sni o tom, co s ním chceš prožít, a přitom si opakuj jeho jméno pozpátku. To můžeš opakovat, kdykoliv si přeješ. Je jisté, že dlouho snít nebudeš, protože se tvůj sen zhmotní. : ) Šťastné čarování a hodně lásky!