Listopad 2007

Zimní víly

27. listopadu 2007 v 18:27 | Mona Lisa |  Víly
Zimní víla je velice plachá a většinou se objevuje na klidných a odlehlých místech. Proto je pro ni je ideální venkov ale stejně málo kdy ji můžete spatřit. Je to jedna z mála víl ,která nevyhledává kontakt s lidmi. Možná je to i proto , že se většinou zamiluje do lidského muže ,kterého nemůže získat.
Má mnoho podob ale nejčastěji ji můžete vidět jako ženu , která se prochází po zasněžené krajině s doprovodem bílého psa. Také ji můžete zahlédnout v sněhové vánici jako malou bílou postavu nebo můžete slyšet její krutý smích .Je ale nejvíce samotářská .....ten kdo ji viděl zmizel nebo byl tak velmi velkém šoku ,že nevyslovil ani větu.
Když jsem ji poprvé zahlédla já , podívala se mi do očí a začala se krutě smát.Začalo sněžit a foukat vítr. Já jsem rychle utíkala domů ale pořád jsem slyšela smích a měla jsem pocit , že tu nejsem sama. Na tento zážitek nikdy nezapomenu. K zimě a zimním víla mám velkou úctu.
Kdysi mi moje babička vyprávěla příběh , který se stal již velmi dávno. Kdysi byl v její rodné vesnici mladý muž a byl velice krásný, nebyla by dívka ,které by se nelíbil. Ale mladíkovi to bylo jedno. Nebyl hodný, neměl úctu a byl krutý.Jednoho dne se vydal pro dříví protože byla krutá zima.Šel do nedalekého lesa , kde vždy bylo dobré dřevo. Našli ho až za několik dní daleko od své rodnné vesnice daleko od své chalupy.Byl pohublý a na první pohled se zdálo ,že i trochu poblázněný.Vykřikovl já ji viděl.... její oči a smích.Nebyl při smyslech. Celá jeho vesnice se o něj dobře strala. Zdálo se , že se muž změnil ale po čase se z něj stal ještě krutější člověk než dříve. Lidé se ho stranili a báli. Po roce přesně na den kdy zmizel se vydal do lesa. Nejdříve se lidé o něj nestarali ale když padl noc a poté bylo ráno a muž nikde, rozhodli se hledat. V lesa našly jeho tělo zmrzlé pod závějí sněhu. Slyšela jsem mnoho příběhů , kde se ztráceli mladí muži a nikdy je nikdo již neviděl. Většinou v zimě a bylo vždy ti nejkrásnější. Nepřipomíná vám to jednu známou pohádku ?
Zimní víly mají velice zvláštní život.Po několika měsících spánku pomáhají svojí matce zimě. Starají se o zimní chod přírody. Jak jsem již řekla málo kdo ji zahlédne a to i na klidném městě na tož ve městě. Nejlépe je ji v paneské zimní přírodě.

REKLAMY

25. listopadu 2007 v 13:52 | Mona Lisa
Reklamy Reklamy Reklamy Reklamy a všude jenom reklamy hrozně mě rozčilují a dost se mi nelíbí na blogu...... Jestli se vším všudy tak moje máma je pavouk !!!!!Jako jsem zvědavá co bude dál ......Nevíte jestli to nejde nějak odstranit :-) ???? A ke všemu se začíná blog celkem čato sekávat !!!

Víly

23. listopadu 2007 v 10:26 | Mona Lisa |  Víly

Elfové mezi námi !?! vaše komentáře

23. listopadu 2007 v 9:54 | Mona Lisa |  Elfové
Dívala jsem se na článek Elfové mezi námi a bylo zde opravdu moc zajímavých komentářu.Celkem jsem se i nasmála kam až taková debata můžu dojít.Některé sem zkopíruji protože jsou opravdu zajímavé a z některých jsem vytáhla to důležité :-)
Wel ran Moray
souhlasim s jedincem co si říká vojtas....ale taky se to dá vysvětlit...nějak báje o elfech vzniknout museli a je možné, že jisté pravpůvodní etnické skupiny měli špičaťější uši nežli jiné..například u galů z bretaně jsem o něčem takovém kdysi slyšela( mám odtamtud předky a v dětství jsem měla uši hodně špičaté a velké..velké je mam ostatně dodnes...takže jsem se zajímala...)...keltové všeobecně zase měli delší prostředníček na noze nežli palec( nebo je měli minimálně stejně dlouhé..)a dnes se dle toho dá určit alespoň nějaká genetická příbuynost( nevim ale nakolik je to přesné), takže na tom něco bude....vlastně by se dalo říct, že mnoho z nás je minimálně půlelfského ražení..já se za půlelfa považuji tak jako tak..na duši a na těle...
vojtas
tělo mame jen vipůjčený, hlavně zaleži jestli sme uvnitř elfy.
ellen
Já si myslím, že špičaté uši jsou genetický pozůstatek po elfech, kteří tu žili před mnoha lety s lidmi.Možná, že kdyby někteří lidé nebyli sobečtí a krutí mohli ti elfové a možná i jiné bytosti( pokud existovali) ještě žít dodnes.Možná to zní bláznivě ,ale je to můj názor.
Ann
Myslím že si s tím zbytečněte lámete hlavu. Špičatý uši má spousta lidí,já se za to styděla a ted vidím že by to podle vás měl být znak urozenosti.Věřím tomu že, někde něco takového jako jsou elfové existuje,ale myslím že nikdo z nás určitě není jejich potomek.I když představa je to pěkná.Co se týká těch prostředníčků-dalším znakem keltské národnosti jsou prsty na rukou(přiložte si k sobě ukazováčky),když jsou rovné jsi slovan, když jdou do stran jsi kelt. A mimochodem elfové a jejich mytologie spadá pod germánskou a keltskou mytologii.
Takže toto byly komentáře co mě zaujaly a doufám , že jedincům .kteří to napsali to nevadí :-) Tady jsou malé body ještě z kometářu....
- elfové jsou v jiné dimenzy než my
-špičaté uši jsou dědičnost po někom z rodiny
-charakteristickým znakem pro elfi nejsou jen špičaté uši
-mnoho lidí jsou nečistokrevní elfové ( mají předky elfi)
-elfové se začlenili mezi nás a nedávají o sobě vědět
-špičaté uši genetický pozůstatek po elfech
-elfové už nejsou proto ,že nedokázili žít v našem krutém a sobeckém světě
-špičaté uši je znak urozenosti a možná i minulého života
-

Astrální cestování

18. listopadu 2007 v 13:45 | La Rosse |  Nezařazené
Co se s lidmi děje při astrálním cestování:
1. Subjekt cítí, že opouští tělo skrze temeno hlavy.
2. V momentě, kdy se astrální tělo odděluje od těla fyzického,ztrácí subjekt na okamžik vědomí.
3. Než se astrální tělo vzdálí, vznáší se chvíli nad tělem fyzickým. Tentýž jev se opakuje před návratem do fyzického těla.
5. Při návratu astrálního těla do těla fyzického subjekt znovu na chvíli ztrácí vědomí.
6. Vrátí- li se astrální tělo moc rychle, fyzické tělo sebou několikrát škubne.
Astrální tělo je založeno na skutečnosti, že máme 2 těla - tělo fyzické, které roste, zraje a nakonec umírá a tělo astrální, které je ,,dvojníkem,, fyzického těla. Právě toto astrální tělo se může občas od fyzického vzdálit, při tom ale s sebou nese naše vědomí. Astrální tělo je ,,řidší,, a jemnější než jeho fyzický protějšek. Běžně se mu říká astrální nebo éterický dvojník. Stříbrná šňůra je světelné vlákénko, spojující astrální a fyzické tělo. Obvykle propojuje čelo fyz. a pupek astr.těla. Astrální pláň se jeví jako paralelní vesmír k vesmíru našemu. Lidé zde většinou nepozorují nějaké větší znatelné rozdíly. Během svých astrálních cest si mohou létat kamkoliv a jak chtějí. Přesto zde platí určitá omezení jako např.: Nemohou navštívit své přátele a nemohou se udělat viditelnými. Každý z nás již mnohokrát astrálně cestoval ve svých snech. Ač si to většinou neuvědomujeme.
Chceme-li si svou astrální cestu pamatovat i s tím, co během ní děláme a kde jsme byli, musíme se na to připravit. Nejprve se musíte rozhodnout kam chcete cestovat. Jděte si lehnout v obvyklou dobu. Je nutné, abyste se dobře vyspali. Neuléhejte s plným žaludkem. Vtip je v tom, že musíte usnout a zároveň si udržet bdělé vědomí. Někteří lidé to dokáží, aniž by nad tím museli nějak zvlášť přemýšlet. Říká se tomu mimovolné astrální cestování. Též vidění na dálku se v mnohých věcech podobá astrálnímu cestování. Člověk, jenž je provádí, posílá svou duši na určité místo a popisuje co tam vidí. Vidění na dálku je v současnosti předmětem důkladného vědeckého zkoumání.
Při astrálním cestování můžete:
1) navštívit jakékoliv místo
2) přenést se do minulosti nebo budoucnosti
3) zbavit se strachu ze smrti
4) dohlížet na milované osoby a přátele
5) uskutečnit astrální cestu ve dvou
6) navštívit zesnulé a pokračovat ve vztahu s nimi
Stačí jen věřit, chtít a být schopni se učit.
zdroj: www.six-board.blog.cz

Da Vinchiho kód

18. listopadu 2007 v 11:00 | La Rosse |  Super knihy
Teď právě čtu úžasnou knihu Da Vinchiho kód. Je to úplně úžasné, mluví se tam o Převorství sionském, Svatém Grálu a Leonardu Da Vinchim. Je tam spoustu strašlivých spojitostí a zajímavostí o Mona Lise. Tahle kniha mě úplně pohltila a určitě se tady objeví pár článků na tahle témata.
Četli jste Šifru mistra Leonarda? Co si o tom všem myslíte?

Podzim a jeho kouzelní duchové

15. listopadu 2007 v 16:25 | Mona Lisa |  Nadpřirozené bytosti
Když se procházíte po podzimním lese máte pocit ,že vše okolo vás je živé.Já tento pocit velmi dobře znám.Každý kámen,rostlina nebo zvíře má svoji duši.A stromy na podzim právě jejich duše opouštějí aby se na jaře mohly objevit nové.Stromy shazují na podzim listí a v každém malém lístečku je kousek duše stromu.Každý je jiný a proto jsou tak krásní.Určitě pokud budete mít čas zajděte si do podzimního lesa a možná vás potká štěstí :-)
Někomu barevný podzim dává novou energii svojí krásnou barevností ale někomu také ne.

Narnia:Princ Kaspian

15. listopadu 2007 v 16:11 | Mona Lisa |  Super filmy
Když jsem zjistila ,že se už natáčí Narnia:Princ Kaspian byla jsem nadšená taky pořád jsem.Podle mého film Narnia:Lev,Čarodějnice a skříň byl velmi povedý film a kniha je taky velmi dobrá.I když film mi přišel méně pohádkovější ale to mu jen přidalo. Film se také právě natáčí u nás ( v lesích a na Barandově) takže se již už velmi těším na premiéru dne 16.května 2008.Snad to do té doby vydržím?
A co vám líbila se více knížka nebo film ? Těšíte se na Narnii 2 ? Jaký je váš názor ?

Ohlasy na obrázek

10. listopadu 2007 v 7:30
Protože nás hodně lidí prosilo o obrázek draka, kterého máme v záhlaví, tak vám ho sem teď dávám. Jinak u tohohle článku je anketa Jaký by se vám líbil nový design na blog? Tak pište pište!!! Vaše La Rosse
Tak tady máte toho svého vytouženého draka!

Zvířata jako amulety

10. listopadu 2007 v 7:21 | La Rosse |  Symboly, amulety a talismany
Kočka - Je zvíře oblíbené u všech mágů a věštců. Ve starověkém Egyptě byla považována za projev boha slunce Ra. Proto patří mezi nejrozšířenější amulety po celém Egyptě. Amulet Černá kočka je velmi vhodný pro znamení Ryby a Kozorohy. Kočka je od samého počátku velmi zvláštní a kontroverzní bytost. Někdo věří že když potká černou kočku, přináší to smůlu. Někdo zase věří že kočky jsou dobré. Rozhodně kočka v domácnosti navozuje příjemnou a klidnou atmosféru a ničí negativní energie.
Had - Je od dávnověku symbolem moudrosti, života a sexuality. V podobě prstenu a náramku dodává svému nositeli životní energii.
Lev - Symbol bohatství, pohodlí. V minulosti byl vysoce ceněn. Používali ho už Etruskové. Tento amulet majiteli zaručoval vážnost a úctu.
Orel - v mytologii severoamerických indiánů byl královským emblémem, stejně jako egyptský sokol, který v podobě náhrdelníku faraonů majiteli dával sílu vládnout.
Zlatá beruška - Jako talisman je brož základem úspěchu a prosperity. Je to amulet vhodný pro znamení Býka a Lva.
Cvrček - Ze zeleného drahého kamene nebo kovu, zaručuje hospodářům dobrou úrodu. Patří ke znamení Panny a principálně zaručuje majiteli úspěch v hospodaření.
Včela - Je symbolem pracovitosti, pomáhá na cestách a dodává odvahu.
Sova, Výr - Symbol rozumu a dobrých zpráv, dává sílu při učení. Takový amulet ze zlata, stříbra nebo mědi podporuje lidi narozené ve znamení Býka a Kozoroha.
Stříbrná vlaštovka - Dává štěstí a čistý vztah mezi manželi.
Ryba - Je jedním z nejstarších amuletů ještě z předkřesťanské doby. Původně byla amuletem plodnosti. Později se stává symbolem křesťanů.
Žába - Je amulet proti sterilitě. Už Egypťané ji používali jako amulet při imitativní magii. V její schopnost věřili také staří Aztékové. Gravírovali ji do nefritu a smaragdu. Žába byla symbolem bohyně vody Čalčiutlique.
Slimák - Aztékové používali slimáka jako amulet se symbolem sňatku.

Opál a Křišťál

3. listopadu 2007 v 8:42 | La Rosse |  Drahé kameny
Opál
Zdá se, že raje všemi barvami. Jeho majitelka získává náklonnost bohů a smí použít jejich sílu. To je ale velmi zrádné, protože opál je citlivý kámen, reaguje na každou zménu a velmi špatně se vyrovnává se zlem. Nenos tenhle kámen, jsi-li nazlobená, protože ti špatné myšlenky, které vyšleš, může vrátit zpět. Kámen s tebou sroste v jednu osobnost a začne odrážet tvoji náladu. Bude jiný, když budeš veselá, a jiný, když budeš smutná. Ochrání tě před nemocemi a učiní tě neviditelnou před nepřáteli. Když budeš nosit opál a budeš se o něj dobře starat, tak si tě tvoji nepřátelé přestanou všímat.
Křišťál
Křišťál je čistý křemen. Indiáni ho považovali za živou bytost a živili ho krví ulovených zvířat. Křišťál má vnímavou duši, která ví, co bylo, i to, co bude. Proto jsou věštecké koule z křišťálu. Odráží zlo a očišťuje prostředí. Křišťál je brána do světa vizí, pro vnímavého člověka se může stát učitelem. Třpytivá, duově laděná krása křišťálu nám otevírá kouzelný svět. Ve spojení s hematitem, odhání duchy a démony.

Halloween

2. listopadu 2007 v 19:03 | La Rosse
Tak byl Halloween! Doufám že jste si ho užily. Omlouvám se že píšu pozdě, a že jsem tu dlouho nic nenapsala, ale nemám teď skoro čas a nebo mi nejde internet. Takže držte palce ať se to zlepší a přibývají tu nové články, jinak díky moc za zprávy které nám píšete a že se vám u nás pořád líbí! Tak se mějte moc hezky, pa vaše La Rosse!
PS: Taky vám tak blbne a zasekává se blog?