Leden 2008

Petice na ochranu zvířat

27. ledna 2008 v 9:17 | La Rosse |  Zvířata
Tuto petici založila jedna z největších organizací na ochranu zvířat na světě. Na této stránce se dozvíte více (informace o této akci a ještě další akce apod.) ZDE . Pokud se rozhodneš podepsat petici klikni > TADY . Tato petice probíhá na celém světě, a pak bude předložena OSN (organizaci spojených národů). Je naprosto nezávazná a můžete si nechat na e-mail nechat posílat novinky o těchto akcích. Jestli se chceš dozvědět kolik lidí se již na celém světě podepsalo podívej se SEM . Upozorňuji že takle stránka je v angličtině. Najdeš na ní nejen počet podepsaných, kteří nejsou lhostejni k osudu zvířat ale i fotky mazlíčků a všechny organizace na ochranu zvířat na celém světě. Myslím že určitě stojí se zapojit, nebuďme už lhostejní k zvířecím životům a zapojme se do tohoto skvělého projektu. Prosím....
O celé téhle akci mi řekl Deren (www.anotherchance.blog.cz) tak díky moc :)

Positivní obrázky

18. ledna 2008 v 16:51 | Mona Lisa |  Příroda

Daň Peklu - Holly Blacková

10. ledna 2008 v 15:48 | Mona Lisa |  Super knihy
Mohu říci , že mě velmi zaujal obal ale také sama autorka a velmi celý děj knihy. Fantasy příběh pro starší sá se říci. Holly Blacková mě velmi zaujala a chystám se přečíst více knížec od ní.
Daň peklu
Kniha Daň peklu vypráví
O šestnáctileté Kaye Fiserchové harcující se po světě se svojí matkou. Nemá přátele ale pouze nejlepší kamarádku Janet se kterou se dlouho neviděla. Po nějaké době se Kaye se svojí matkou vrací zpět ke své babičce , kde také žije Janet. Lidé si o Kaye vždy mysleli , že je divná. Nikdo ji nevěřil , že opravdu vidí víly, skřítky a elfy a má také zvláštní schopnosti. Kaye zažije velmi zajímavý příběh. Ten kdo stejně jako já je fanoušek fantasy si příde na své. V této knize nehledejte Eragona , Harryho Pottera a ani Pána Prstenů je to fantasy kde žijí víly a elfové!
Holly Blacková
Je to velmi zajímavá americká autorka , která píše fantasy. Napsala Daň peklu a jeho volné pokračování ( IRONSIDE) a fantasy román Valiant. Světovou proslulost si získala kniha Kronika rodu Spiderwicků kde spolupracovala s Tonym DiTerlizzem a vznikaly opravdu kásné ilustrace. Možná jste již slyšelely ale Kronika rodu Spiderwicků byla zfilmována a příde do kin na jaře toho to roku.

Harry Potter a Relikvie smrti 7. DÍL

5. ledna 2008 v 20:22 | Mona Lisa |  Harry Potter
Pár informácích o 7.DÍLU HARRYHO POTTERA RELIKVIE SMRTI
- oficiální název Deathry Hallows = Relikvie smrti
- dlouho se uvažovalo , že by se 7.díl vydal o Vánocích , ale bohužel Albatros nechtěl ohrozit svůj trh s knihami
- 7.díl vyjde 31. ledna 2008
- bude mít více než 600 stran
- v České republice bude náklad okolo 200 000 knih
- celá kniha bude na ekologickém papíře
- český překladatel Pavel Medek ( si teda dává na čas )
- možná přijede samotná Rowlingová do ČR
-bude nejspíše stát okolo 500 kč
Můj názor : Já osobně se již velmi těším. Přesně si pamatuji den ,kdy jsem dostala první díl Harryho Pottera a jakou to u mě rozpoutalo mánii. Sice mě už Harry Potter tolik nebaví ale stejně to zůstanou knížky mého dětství. A jako nedočkavá fanynka tak trošičku tuším o čem bude 7.DÍL a tím bych chtěla poděkovat jedné mé kamarádce ,která umí velmi dobře anglicky a to sladké tajemství mi prozradila. Myslím si , že sedmička překoná všechny díly a proto se na ni tak těším. Jsem zvědavá jak to všechno dopadne :-) Takže za 26 dní ji snad budu držet v ruce :-)
Harry Potter a Relikvie smrti - 7. díl - klikněte pro větší náhled