Únor 2008

Úsměv

29. února 2008 v 18:23 | Mona Lisa

Hvězda draků - Alfa Draconis

29. února 2008 v 17:43 | Mona Lisa |  Draci
Za krásné a jasné noci se vám může podařit spatřit Alfu Draconis čili Hvězda Draka. Je to osmé největší souhvězdí a nalézá se poblíže Malého vozu ( Malé medvědice ). Souhvězdí je viditelné celé rok. Pro starověké egypťany sloužila skoro před 5000 lety jako Polárka. K souhvězdí se váže mnoho pověr.
Soubor:Drachen.svg
Sumerové souhvězdí považovali za hada jménem Tiamat, se kterým musel bůh Marduk bojovat , aby nastolil světový řád. Křesťaská legenda ztotoňuje souhvězdí s drakem, který se kdysi usadil blízko města Liby. Aby si ho místní lidé usmířili, obětovávali mu různé oběti až došlo na královskou dceru. Naštěstí jel kolem statečný rytíř Jiří, který draka přemohl. Jiří za odměnu žádal, aby se obyvatelé obrátili na křesťaskou víru. Podle řeků střežil drak nebo spíše had Ládon se stem hlav zlatá jablka v zahradě čtyř víl Hespridik. Jablka nebyla jen zlatá, lae ten kdo je snědl získal také nesmrtelnost. Řecký hrdina Herkules jablka lstí získal od obra Atlase.

Mýty o Jablku

16. února 2008 v 12:03 | La Rosse |  Bílá a černá magie
Kolem jablek panuje mnoho legend, pověstí a mýtů. Jablko je symbolem plodnosti, hojnosti a ženství. Jedna z pověr je, že když si vezme mladík od dívky jablko, zamiluje se do ní. Jablko se objevuje v řecké legendě o Trojské Heleně, kde se Parisovy zjeví bohyně a nabídnou mu různá jablka. On si vybere Afroditino jablko a zamiluje se do Heleny.

Spřátelený blog: Tkanička

9. února 2008 v 21:23 | La Rosse
Máme tu další spřátelený blog www.girilblogis.blog.cz, je hlavně pro holky, ale podívejte se sami.

Poslední dobrodružství...

9. února 2008 v 9:54 | La Rosse |  Harry Potter
!PRO TY CO UŽ DOČETLI POSLEDNÍ DÍL!
Tak jsem před několika dny dočetla poslední díl Harryho Pottera, podle mého názoru to byl jeden z nejlepších dílů (možná i nejlepší). Od začátků to je hodně akční díl a taky hned na začátku byli mrtvé hned tři celkem významné postavy. Celý díl provází neustále šoky a dost překvapivá odhalení. A na konci to je už strašně smutný, nevim jak se obejdu bez Freda, nebo Lupina a hlavně Snapea (to byla jedna z mých nejoblíbenějších postav). A pak to po devatenácti letech... k tomu už snad nebudu psát žádný komentář, ale bylo to krásné a nemám slov. Prostě žádná nuda. Napište své názory, jak se vám to líbilo apod.