Březen 2008

Kronika rodu Spiderwicků

24. března 2008 v 12:43 | Mona Lisa |  Super filmy
Včera jsem navštívila kino a byla jsem na filmu Kronika rodu Spiderwicků. Film je podle knižní předlohy, která je rozdělena na 5. dílů. Já osobně jsem četla první 3. díly. Nejdříve jsem si je chtěla koupit, ale jedna kniha stojí okolo 240 kč (což mě trochu odradilo, velká písmenka, ilustrace atd.) Nakonec jsem knihy objevila objevila v knihovně. Všechny 3 knihy jsem měla za necelou hodinu přečtené.
Ale zpět k filmu, modlila jsem se , aby filmaři nevytvořil další americkou super blbost ( vzpomínáte na filmového Eragona?). Protentokrát mohu říct , že mě film velmi nadchl. Možná nejde úplně podle knihy ( ale to skoro žádný film podle knižní předlohy ), ale hlavní body z knih tu jsou! ( velké plus ). Musím upozornit na úžasné filmové triky. Když jsem uviděla gryfa skoro se mi zatajil dech byl velmi věrohodný. Obdivovala jsem krásu malých elfíků.
Když to shrnu film je podle mého názoru velmi podařený. Děj se dá pochoit i pro toho kdo nečetl knížky! Myslím , že bych si doma moc přála Náprstníčka :-) !
Obsah : Mallory, Jare a Simon Graceovi se stěhují do tajuplného domu po jejich tetičce Luciandě Spiderwickové. Dům má smutnou až strašidelnou historii, je plný tajemných zákoutí a domovem zvláštního živočicha. Když Jared objeví a záhy přečte tajemnou knížku s důrazném upozornění , že by jste ji určitě neměli číst, kterou napsal sám pan Arturh Spiderwick ( Jaredův pra strýček a otec Luciandy , který za velmi podivných okolností zmizel ), rozbíhá se velmi zajímavé a napínavé dobrodružství s nejistým koncem.
Takže neseďte doma vyražte na super film a připravte si sůl a rajskou budete ji v noci jistě potřebovat :-)

Dračí tabulka

21. března 2008 v 19:07 | Mona Lisa |  Draci
Přesvědčení: Jak se daný druh chová k jiným rasám.
Velikost: Ukazuje jakých rozměrů mohou nabýt. Seřazeno vzestupně A-E
Intelekt: Hodnota jakého IQ dosáhne daný druh v poměru k jiným. Seřazeno vzestupně 1-5
Druh draka
Obecné přesvědčení
Průměrná velikost
Stupeň intelektu
%
Druh draka
Obecné přesvědčení
Průměrná velikost
Stupeň intelektu
Rudí Draci
Zlé
C
2
Ohniví draci
Zlé
C-D
2
Zelení draci
Neutrální
B-C
3
Bažinní draci
Zlé
B
4
Černí draci
Zlé
C-E
2
Žlutí draci
Neutrální
C-D
2
Zlatí draci
Dobré
C-E
5
Bílí draci
Dobré
C
4
Stříbrní draci
Dobré
C-D
4
Ledoví draci
Neutrální
D-E
4
Nefritoví draci
Dobré
A-B
5
Zrzaví draci
Zlé
B
3
Bronzoví draci
Neutrální
E
1
Fialoví draci
Dobré
B-D
3
Noční draci
Neutrální
C-D
3

Všude kam se podíváš...

21. března 2008 v 10:19 | La Rosse |  Nezařazené
Tady jsou dva obrázky, které mě docela zaujaly.
TAJEMNÉ BYTOSTI JSOU VŠUDE, JEN SE MUSÍME POŘÁDNĚ DÍVAT.
MUSÍME SE ZBAVIT STRESU A PŘEDSUDKŮ. ZAPOMEŇME NA DOSPĚLOST A HRAJME SI, JEDINĚ TAK SE ZNOVU SPOJÍME Z TAJEMNÝMI BYTOSTMI.

New Design

21. března 2008 v 10:04 | La Rosse
Tak máme nový a moc krásný design. Jak se vám líbí? Mě s Mona Lisou se teda líbí hrozně moc. A děkujeme Ililikovy, která nám tenhle lay vyrobila. (a taky poděkujte Mona Lise která s nápadem nechat si vyrobit lay přišla).
Zároveň se vám chci omluvit, že jsem sem dlouho nic nepsala, ale nebyl čas a chuť, a pak mi zase nešel blog. Takže teď to snad napravím. Zatím pa vaše La Rosse

Empire a dál ... ?

20. března 2008 v 14:23 | Mona Lisa |  Eragon
Z blogu http://edspeelers-eragon.blog.cz jsem se dozvěděla celkem zajímavou informaci. Eragon, Eldest a Empire měla být očekávaná trilogie. Ale vše má být jinak.
Paolini
"Před devíti lety jsem plánoval napsat trilogii. Tenkrát jsem se ani neodvažoval doufat, že by mohla být celá série publikována. Když pak konečně došlo i na třetí díl, ukázalo se, že je příběh příliš obsáhlý na to, aby se vešel do tří knih. Bylo pro mě těžké uvědomit si, že tu poslední budu muset rozdělit do dvou, abych objasnil všechny zápletky a nezodpovězené otázky."
To znamená ,že nás čeká 4.díl a další čekání. 4. kniha by se měla jmenovat Brisingr.

......Hlasuj.....

13. března 2008 v 16:48 | Mona Lisa
VĚTŠINOU SE DO SOUTĚŽÍ O NEJ BLOG A PODOBNĚ VŮBEC NEPŘIHLASUJI A TAK TROCHU JE INGNORUJI. ALE DNESKA JSEM SI ŘÍKALA ŽE BYCH MOHLA UDĚLAT VYJÍMKU.

TAKŽE ( PŘEMLOUVÁNÍ O HLAS :-) ) TI KDO MAJÍ RÁDI NÁŠ BLOG WWW.TAJEMNEBYTOSTI.BLOG.CZ A CHTĚJÍ PRO NÁS HLASOVAT TAK MŮŽOU http://trishamad.blog.cz/0803/3-sonb-na-blogu-hlasovani-1-kolo#komentare

upřímně jsem zvědavá jak to dopadne :-) poslední místo je vždy volnéé :-)
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
TAKŽE JSEM STRAŠNĚ POTĚŠENÁ , ŽE NÁŠ BLOG POSTOUPIL DO DRUHÉHO KOLA ZMÍNĚNÉ SOUTĚŽE ( A NEBYL POSLEDNÍ ) TAKŽE POMYSLNÉ FANFÁRY ........ TAKŽE ZNOVU APELUJI NA TO

KDO MÁM CHUT´ A LÍBÍ SE MU NÁŠ BLOG A AT´ HLASUJE NA PODRUHÉ

http://trishamad.blog.cz/0803/3-sonb-na-blogu-2-kolo-hlasovani-zacina#komentare

ROZHODLA JSEM SE , ŽE VÁS BUDU PODPLÁCET OBRÁZKAMA .... ZA KAŽDÝ KOLO JEDEN OBRÁZEK KE KTERÉMU MÁM NĚJAKÝ VZTAH ( KLADNÝ - ZÁPORNÝ ) A HEJ TO UŽ SE VYPLATÍ JAKO :-)

Pověry a zajímavosti o smaragdu

12. března 2008 v 12:25 | Mona Lisa |  Drahé kameny
Smaragd patří k jedním nejklouzelnějším drahým kamenů nejen pro svoji barvu.Traduje se, že správný smaragd by měl mít barvu svěží jarní louky. Ve skutečnosti se u smaragdů projevuje dichroismus (změna barvy v závislosti na směru natočení krystalu nebo brusu vůči procházejícímu světlu). Tak může i v jednom kameni barva kolísat od modravě zelené přes trávově zelenou až k žlutozelené.K největším nalezištím smaragdů patří Kolumbie, Brazílie a Afrika. Říká se, že úplně čistý smaragd není smaragdem. Není to samozřejmě pravda, ale zcela čisté smaragdy větších rozměrů jsou velmi vzácné a extrémně drahé.S marag má podle pověr velký vliv.Obecně má smragd velké zdravotní účinky.Devět zrnek smaragdového prachu ve sklenici vody léčí jakokoliv otravu.Smaragd zavěšený na krku posiluje tráve ale smí se nosit až 8. hodin po jídle.

Strážci ohně

12. března 2008 v 12:02 | Mona Lisa |  Nadpřirozené bytosti
Střážci ohně existují již odpradávna, jsou to bytosi úzce spojené s ohněm a jeho magii
Strážci ohně mohou velmi dobře sloužit tomu , kdo je obratný v černé magii
Oheň nemá jen podobu plamenů, kouře ale může být zobrazen i jako drak
Ale i víly jsou spojené se strážci a ohňem ... procházejí zkoušku ohňem a prokazují sílu
Soubor:Fire02.jpg
Oheň lidstvo doprovází od vzniku světa, JE TO DOBRÝ SLUHA, ALE ZLÝ PÁN