Červen 2008

Prázdniny

26. června 2008 v 15:20 | Mona Lisa
Chtěla bych za sebe, ale jistě i za La Rosse popřát krásné, slunečné a nezapomenutelné prázdniny ! Také chci popřát všem , kteří v září již jdou na střední školy, Hodně štěstí ! Užívejte prázdniny a netrapte se nad vysvědčením !
Co se týká blogu : Opravdu nevím jistě jak to bude, ale pokusím se připravit i nějaké články do předu, aby tu alespeň něco bylo.

Krásné prázdniny vám přejí Mona Lisa a La Rosse :-)


Zasvěcení

18. června 2008 v 19:31 | La Rosse |  Bílá a černá magie
Po celém světě je mnoho čarodějnických skupin. Nejsou vždy pouze ženskou záležitostí, existují skupiny, kde jsou i muži. Všechny tyto skupiny mají přesně určená pravidla pro přijetí nového člena. Doba určení je korunována slavnostním přijetím, Čarodějnický učeň musí projít třemi stupni, každý z nich trvá celý rok. V prvním roce se smí nováček pouze dívat a učit se. Ve druhém roce se může účastnit rituálů,ale nesmí nikoho učit. Třetí rok smí učeň provádět rituály a někdy je mu dovoleno vést sabat. Na konci třetího roku je slavnostně přijat do skupiny jako samostatný mág nebo čarodějnice. Potom záleží pouze na rozhodnutí jedince, zda zůstane ve skupině, nebo bude pracovat sám.
Tento postup je však možný pouze v případě, že ve vašem okolí podobná skupina existuje. Většinou tomu ale tak není. Pak musíte zasvětit samu sebe. O sebezasvěcení se někdy mnoho diskutuje, zda má, či nemá tu správnou hodnotu. Připravit sebe samu vyžaduje stejně přísnou nebo ještě přísnější přípravu. Pracovat sama na sobě je vždy velmi složité. Málokterá žena dokáže být k sobě natolik upřímná, aby co nejčastěji odhadla své možnosti. Běda ženě, která si cokoli nalhává!
Chcete-li zvládnout celou svoji osobnost, dostat se do rovnováhy s fyzickým tělem a svým druhým já, musíte absolvovat doslova výcvik. Věřte, že to tvrdý výcvik je, protože dostat do souladu své dvě osobnosti není nikterak snadné. Je nutné poznat a přijmout všechny stránky vlastní povahy, a to jak dobré, tak zlé. Jen tak je možno získat kontrolu nad svým chováním. Mnoho času při tréninku zabere i cvičení vizualizace. Myslet pouze na jednu věc není vůbec snadné, protože myšlenky přicházejí samy, aniž bychom je volaly. Až sama uznáte, že jste připravena, udělejte si očistný rituál, při němž upřímně přiznejte svou připravenost.

Nejkrásnější tajemná bytost

17. června 2008 v 14:46 | Mona lisa |  Nadpřirozené bytosti
Když se řekne nejkrásnější tajemná bytost představím si krásnou svobodnou bytost, která mě uchvátí svým chováním a tajemností. Obdivuji svobodu pegasů, sílu fénixů, věčnost elfů, krásů víl, magii kouzelníků. Chtěla jsem se zeptat, která krásná tajemná bytost uchvátila vás ??? Proč zrovna ji ???
Doufám , že budou komentáře !!!!!

Jednorožci - pověry

15. června 2008 v 13:37 | Mona Lisa |  Nadpřirozené bytosti
Jednorožec je záhadné stvoření objevující se snad ve všech známých kulturách. Tvrdí se, že zmizel ze světa poté, co byl vykázaný z Noemovy archy. Jednorožec jistě patří mezi jedno z nejkouzelnějších tajemných bytostí.
Jednorožec připomíná koně a jeho typickým znakem je jeden roh uprostřed čela. Připisují se mu takové vlastnosti jako čistota, posvátnost, neposkvrněnost, věrnost,oddanost a lidská vlídnost. Jednorožce se může dotknout jedině panna. V minulosti docházelo až k honům na jednorožce kvůli svým magickým schopnostem. Docházelo také k mnohým podvodům, týkající se jednorožců. Na jednorožce byly chystány nejrůznější lsti a pasti, možná proto je tak nedůvěřivý k lidem.
Jednorožcův roh může varovat před nebezpečím, vyčistit vodu a léčit nemoci - a to vše pouhým dotekem. Říká se , že ten kdo vyjede do bitvy na jednorožci nemůže prohrát. Prášek z rohu jednorožce je důležitou součástí magických lektvarů, zvláště pokud se chcete stát neviditelným.

Sirrušové

14. června 2008 v 20:30 | Mona Lisa |  Nadpřirozené bytosti
Sirruš
Posvátný tvor boha Marduka,zvaný někdy prostě drak.Polovinu těla má hadí,polovinu lví,má rudozlaté šupiny,tři rohy (dva zakroucené a jeden rovný),rozeklaný hadí jazyk,přední tlapy lví,zadní s orlími spáry a dlouhý šupinatý ocas.Je jedovatý a žije mezi Zemským a Nebezkým oceánem.Jeho sliny dávají člověku moc otevírat magické brány na vrcholu zikkuratu.Pokud se dostane na slunce,svléká sirruš kůži jako had a je pak ještě silnější a narůstají mu křídla.
Obrázek sirruše předtím než svlékne kůži.

Oltář

14. června 2008 v 12:00 | La Rosse |  Bílá a černá magie
Samotné slovo v nás budí monumentální pocity. Příčinou jsou obrovské, skvostné oltáře křesťanských chrámů. Tvůj oltář bude mít stejnou funkci, ale bude daleko menší a prostší. Oltář je místo, na něž ukládáme obřadní předměty. Může to být kámen, stolička, kartónová krabice, kuřácký stolek nebo cokoli jného. Předmět se musí vejít do kruhu, protože se stane tvým ,,pracovním" stolkem. Svůj oltář si upravíš tím, že jej pokryješ ubrusem. Barva může být zelená, nebo se může vázat k povaze rituálu.

Rituál

14. června 2008 v 10:28 | La Rosse |  Bílá a černá magie
Rituál je obřad, který má přesně stanovený postup. Vykonávají se při něm stále stejné úkony a jeho součástí jsou i symboly, vztahující se k obřadu. Rituály všechny dobře známé z běžného života jsou např. Vánoce, svatby, pohřby, ale může to být i oslava narozenin. Tedy něco, co se děje pravidelně ve stejnou dobu a dělá se při tom vždy to samé. Čarodějnický rituál je také obřadní činnost se symboly. Žena nebo muž, který jej provádí, vstupuje prostřednictvím své vůle a magické síly do světa astrálních a vesmírných bytostí. Obřadní činnost a obřadní předměty pomáhají znásobit její, nebo jeho sílu a schopnosti.

Kouzlo pro rozchod s mužem

14. června 2008 v 10:03 | La Rosse |  Kouzla, recepty , lektvary
Může se stát, že jsi nebyla rozvážná a spletla si lásku s okouzlením, které pominulo. Partner už tě nevzrušuje, a navíc jsou jeho vlastnosti nesnesitelné. Potřebuješ, aby odešel co nejrychlejí sám.
Najdi si vhodnou chvíli, kdy nebudeš rušena. Nejlepší den je sobota, den Saturna, když měsíc ubývá. Zapal bílou svíci a přes její světlo si vizualizuj jeho podobu. Představuj si, jak od tebe odstupuje. Couvá dál a dál. Pošli ho tak daleko, jak chceš, aby od tebe stál. Můžeš ho třeba poslat do velké dálky, až ho uvidíš jako malou tečku. To záleží na tobě. Od samého počátku mu neustále opakuj: ,,Odcházíš ode mne, už mě nemiluješ," a podobně. Pokud by tvoje počínání nemělo žádný efekt a tvůj nechtěný partner chladl málo nebo pomalu, musíš přitvrdit. Seber mu nějakou součást oblečení (ponožku, kapesník, trčko atd.). Věc musí být nošená, vyprané věci se nehodí, protože prací prášek zruší kontakt. Ukořistěnou věc spal, a to velmi důkladně. Při pálení si neustále připomínej účel svého počínání. V ohni si vizualizuj muže, který od tebe odchází. Popel ze spálené věci dobře rozmělni a se slovem ,,sbohem" rozfoukej po větru. Byla-li jsi důsledná, razantní a přesná, uvidíš, že za velmi krátkou dobu se dozvíš ,,smutnou" zprávu, že tě přítel opouští.
Existují však rozchody, které jsou poněkud složitější. Muž, kterého chceš opustit, je skvělí. Nemůžeš mu vytknout ani to nejmenší až na to, že tvoje srdce patří jinému. Žiješ v neuvěřitelném rozporu. Jak opustit muže, který s to nezaslouží, a jak s ním žít? Rozešla bys se, ale nechceš ublížit. Víš velmi dobře, že slušný rozchod neexistuje. Ano, rozchod je vždy nepříjemný pro obě strany, je však možné pokusit se jeho dopad zmírnit a jít cestou přátelské dohody.
Už dobře víš, že při čarování nejsou přípustné žádné pokusy. To znamená, že rituál pro mírný rozchod smíš provést pouze v případě, že nemáš ani ty sebemenší pochybnosti o správnosti svého počínání. Nejistota v tobě by zapříčinila rozptýlený výsledek, jehož důsledky ti vyvolají nepříjemnosti. Chceš opustit muže, který pro tebe tolik udělal? Víš přesně, do čeho jdeš?
Na čarování si zvolíme sobotu, den Saturna, chceš být velmi praktická a uzavíráš důležitou smlouvu. Fáze měsíce musí být destruktivní (ubývající). Před sebou si vytvoř malý oltářík, na který postav mušli naplněnou levandulí, fotografii muže, kterého opouštíš, a rozsviť bílé svíce. V deset hodin večer si sedni v klidu před oltářík. Do obou rukou vezmi naplněnou mušli. Ohřívej ji v dlaních a dívej se na fotografii. Hovoř s ní, jako by to byl tvůj partner. Vzpomeň na vše, co jste spolu prožili, a potom se upni na fotografii a říkej nahlas: ,,Propusť mě ze svého srdce, tak jako jsem já propustila tebe. Čas naší lásky se naplnil a moje srdce je prázdné jako tato mušle. (vysyp z mušle levanduli) Děkuji ti za ten překrásný čas, který jsi mi věnoval. Prosím tě, propusť mě. Zachovejme si v duši přátelství, i když naše srdce jsou prázdná. Nechť nám Venuše pomůže naplnit naše srdce novou láskou. Nechť jsou naše mušle opět plné. Propusť mě! Nechť se tak stane!" Po celou dobu se plně soustřeď, a třebaže prosíš, buď důrazná a razantní. Tvůj záměr je jednoznačný! Opouštíš muže, i když přátelským způsobem.
Dříve než toto kouzlo provedeš, vše si dobře promysli. Vzpomeň na to, co ztratíš. Nic z toho nepřivoláš žádným způsobem zpátky!