Srpen 2008

Konnec prázdnin

29. srpna 2008 v 13:48 | Mona Lisa |  Nezařazené

Bohužel konec prázdnin právě nastal a já osobně začínám posilovat nervy na první školní den

Chtěla jsem všem moc popřát dobrý start do nového školního roku a my školou povinní to musíme jěště nějakou dobu přežít :-)


Smutná zpráva - Harry Potter a Princ dvojí krve - Léto 2009

18. srpna 2008 v 16:09 | Mona Lisa a La Rosse |  Harry Potter
Objevila se nová a celkem převratná zpráva k filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, bohužel díky stávce scénáristů a producentů v Americe se film odkládáná na léto 2009 místo podzimu 2008. Je to jistě velká škoda, ale máme se na co těšit v létě :-)

Podzimní premiéra přesunuta na léto 2009 :-(


Twilight movie

13. srpna 2008 v 10:19 | Mona Lisa |  Super filmy
Jako skoro každá kniha, která má světový úspěch nemusí dlouho čekat na své z filomování. Tak se tedy Twilight nebo-li Stmívání dočkalo. V Americe má Twilight série velký úspěch a dokonce v žěbříčku prodeje knih vyšoupla Harryho Pottera a relikvie smrti. Natáčení je již v plném proudu asi tak od února 2008,film bude režírovat Catherine Hardwicke spolu s Mellissou Rosenberg, která zpracuje scénář. Producenti jsou Greg Mooradian a Mark Morgan přes Maverick Films banner.
. Americká premiéra je plánovaná 12.12.2008 a česká premiéra jako vždy o měsíc později 15.1.2009
Film Stmívání vypráví příběh sedmnáctileté dívky Belly Swanové, která se přestěhuje ke svému otci do malého města Forks ve Washingtonu a začne být přitahována Edwardem, bledému, tajemnému spolužákovy, který je, zdá se, rozhodnutý ji odehnat. Ale také nedokáže odolat přitažlivosti, která je přitahuje k sobě… dokonce I když se Edward svěří, že on I jeho rodina jsou upíři. Jejich neortodoxní romance ji uvrhne do fyzického nebezpečí, když Edwardův nepřátelský druh dorazí do města a udělá si zálusk na Bellu.
Hlavní role ve filmu Twilight
Bella Swanová - Kirsten Stewart (Útěk do divočiny,Prokletí domu slunečnic)
Edward Cullen - Robert Pattinson ( Harry Potter a Ohnivý pohár Cedrik)

A víte jak to je německy ???

9. srpna 2008 v 21:33 | Mona Lisa |  Nadpřirozené bytosti
Já jako věčná němčinářka jsem si poctivě hledala slovíčka ve slovníku a narazila jsem na bájné bytosti v němčině :-) Tak mě napadlo , že to dám na blog ... Nikdy nevíte kdy se vám to bude hodit :-)
Die Meerjungfrau - Mořská panna
Der Pegasue - Pegas
Der Sphinx - Sfinga
Das Medusenhaupt - Medúza
Der Drache - Drak
Der Wassernymphe - Vodní víla

Slet víl

5. srpna 2008 v 7:39 | Mona Lisa |  Víly

Draci - obrázky

5. srpna 2008 v 7:35 | Mona Lisa |  Draci
Co vás napadne pod slovem a bytostí DRAK ???
nespoutanost, krása , svoboda , lehkost , volnost , síla a odvaha mohla bych dlouze pokračovat

Harry Potter a princ dvojí krve - film

4. srpna 2008 v 20:19 | Mona Lisa |  Harry Potter
Tak se nám to pomalu blíží ... Pokud stejně jako já fanoušek Harryho Pottera nemůžete se jistě dočkat na film Harry Potter a princ dvojí krve. Dá se říci , že nám z HP, již zbývájí jenom filmy.Sedmi dílná sága se ukončila a tím pomalu, ale jistě také končí jedna velká knižní etapa , která jistě zasáhla tisíce lidí.
Všem velmi doporučuji se podívát na nový trailer k HP 6 :-)
Upřímně byla jsem trochu v šoku , když jsem poprvé viděla trailer .... máme se na co těšit :-)
Skvělá stránka o Harrym Potterovi a jeho světě www.mamlasek.blog.cz

Česká premiéra je 27.11.2008 Harry Potter a Princ dvojí krve


Stmívání - Twilight - Stephenie Meyerová

4. srpna 2008 v 16:22 | Mona Lisa |  Super knihy
Na knihu Stmívání a další její pokračování jsem narazila náhodou a momentálně to je pro mě kniha číslo 1 :-) Ve Stmívání jsou velmi zajímavě vyjádřeni upíři a vlkodlaci ( žádný Hollywood lebky, kříže a česnek) Protínají se zde dva různé světy. Stmívání má další dvě pokračování ( zamýšlená trilogie ) ,ale 2. srpna vyšel 4.díl, který celý trilogii ukončuje.
NA OBÁLCE:
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.
Na levé straně je anglický originál, obálka má svojí symboliku Jablko symbolizuje Zakázané ovoce. Upřímně se mi více líbí svojí originalitou a nápadem něž česká obálka na pravé straně. Moc zelené :-)
Čerpala jsem z oficiální české stránky Twilight - Stmívání
Knihu Stmívání upřímně doporučuji jsem z ní nadšená ... využijte knihovnu nebo knihkupectví cena okolo 350 kč :-)