Září 2009

Ištar

18. září 2009 v 18:41 | La Rosse |  Bozi a Bohyně
Ištar

Babylón

Symboly: fíkovník, duha, sedm závojů, zvěrokruh

Vlastnosti: matka hvězd, královna nebes, síla, sexuální sebevědomí

Starý zákon ji nazývá ,,babylónskou děvkou". Je předchůdkyní sumerské bohyně Innany. Pro svůj svobodný, téměř mužský přístup k sexualitě byla obávanou. Hledala-li nového milence, činila tak s nasazením a stávala se z ní bojovnice.
Aby zachránila svého milovaného Tammuze, který byl unesen Ereškigal, královnou podsvětí, byla ochotna se vzdát svého roucha i klenotů. U poslední brány odložila poslední část svých šatů (tanec sedmi závojů je symbolickým znázorněním její cesty). Když nahá prosila o navrácení Tammuze mezi živé, byla vyslyšena. Na cestě zpět jí byly vráceny klenoty i šat. Na Zemi se vrátila ještě krásnější.
Byla uctívána muži i ženami jako bohyně vzdechů, jejichž libý zvuk byl prý sladší než med.

Tajemná místa v Čechách

6. září 2009 v 14:34 | La Rosse |  Magická místa
Jindřichův Hradec
Na Jindřichohradecku se to záhadami a tajemstvím jen hemží. V minulosti zde vzkvétala alchymie a tradovali se povídačky o spolku rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan s ďáblem. Ale to rozhodně není vše, stejně jako na zámku Český Krumlov, Rožmberk, Telč nebo Třeboň se i v Jindřichohradeckém zjevuje Bílá paní. A protože Perchta se v zámeckých komnatách zjevuje zásadně v noci, běžte se sem podívat hlavně za tmy:).
Duch nebohé šlechtičny, provdané proti vlastní vůli za Jana z Lichtenštejna, vám napoví jaká vás čeká budoucnost. Poznáte to podle barvy rukaviček přízraku, bílé signalizují štěstí, červené požár a černé rukavičky signalizují smrt.


Trosky
Působí tu temné síly už od dob, kdy byl hrad budován - podle pověsti, vždy v noci se z podzemí vyřítili čerti a vše demolovali. Ve svahu pod hradem je totiž údajně peklo.
Celé podzemí pod Troskami je údajně propletené sítí tajných chodeb, které vedou až k bájnému pokladu, ale ti kdo se ho v minulých stoletích pokoušeli najít, zde nechali varovný vzkaz: ,,Ani krok dál, sic tvoje smrt!"
Démonicky vyhlíží už samotná silueta hradu, a při bouřce prý spatříte mezi balvany šlehat oheň.


Hrad Houska
V oblasti Kokořínska stojí i nejtajuplnější hrad u nás, hrad Houska, ke kterému se váže hned několik záhad. Už jen samotná poloha hradu je značně nelogická, byl situován do pustiny bez zdroje vody, nesloužil ani jako královský hrad. Pověst tvrdí, že ve skále, kde dnes hrad stojí, byla brána do pekel, a aby ďábelská moc neprostupovala nahoru, musel se vchod něčím ,,ucpat". Hrad a samozřejmě kaple, byla ideálním řešením, pekelná síla si však i přesto našla skulinku.
Podivná je i samotná stavba - jak se běžně hrady chránily před nepřáteli zvenku, hrad Houska je stavěn tak, jako by měl něco střežit uvnitř. Nevysvětlitelné je i to, že se zde nalézá keltský ornament, který je ovšem mnohem starší než samotný hrad.
Pobýval zde i Karel Hynek Mácha, kterého toto místo velice zujalo. Zažil zde i plno neuvěřitelných zážitků, např. když spatřil budoucnost v roce 2006.
Jenže v 19. století záhady neskončily. I dnes zde panuje velmi tíživá atmosféra, slabší lidé zde omdlévají, zvířata jsou neklidná. A většina fotek odsud vyjde špatně a rozmazaně. Někteří lidé tvrdí, že zde zahlédli i podivné přízraky a postavy.
V minulosti se pokoušeli lidé přijít co se ukrývá v tajemné puklině v hradní kaply. Spouštěli se na laně, ale vrátily se buď úplně pomatení a šílení, nebo hrozně zesláblí.
Dále se pokoušeli puklinu zasypat, ale nikdy se to nikomu nepodařilo.


Čihošť
Malá vesnička na Českomoravské vrchovině se až do roku 1949 ničím neodlišovala od řady dalších, jenže pak se stalo něco podivného. Přesně 11. prosince se při kázání Josefa Toufara v kostele Nanebevzetí Panny Marie několikrát nad svatostánkem pohnul křížek. Vše se opakovalo a záhy se o celou záležitost začalo zajímat SNB. Krutý osud, co stihl kněze Toufara, asi není potřeba připomínat, následkem zranení, které při výslechu utržil, zemřel. Ale v Čihošti se děly podivné věci dál. Znovu 11. prosince, ale 49 let později, když měl být posvěcený nový oltář, si tři ženy všimly zvláštního úkazu - na okně na faře se vytvořil z námrazy kříž.

Nová rubrika - Magická místa

6. září 2009 v 13:48 | La Rosse

Ahoj všichni naši věrní:) chci vám jen oznámit, že jsem zveřejnila novou rubriku, která se bude zabývat různými místy po celém světě (i v naší republice:), ke kterým se váží nějaké legendy a pověsti. Snad vás to bude zajímat a dostanete tak třeba tip na nějaký výlet za Nadpřirozenem:)!

Dále vás chci upozornit na anketu (na konci menu):) tak hlasněte!

Mějte se skvěle a užijte si nádherný magický podzim, vaše La Rosse!