Listopad 2009

Pečené brambory s červenou řepou

10. listopadu 2009 v 15:04 | La Rosse |  Nápoje a jídla
Pečené brambory s červenou řepou

Očisti, oloupej a na hranolky nakrájej syrovou červenou řepu a brambory a na plátky nakrájej cibuly (množství podle tvojí chuti), vše dej na pečící plech, osol a pokapej olivovým olejem. Okořeň tymiánem (může být sušený i čerství) nebo tvým oblíbeným kořením.
Pak dej péci do toruby, dokud nebude vše upečené.
Mezitím vymačkej do hrnku šťávu z citronů a přidej stejné množství (jako vymačkané šťávy) olivového oleje a jemně našlehej.
Po upečení dej salát do mísy a poté co trochu vychladne dochuť našlehaným olivovým olejem s citronovou šťávou.

Hodí se jako příloha k masům nebo samotné jako salát.

Krásné obrázky na podzim

9. listopadu 2009 v 19:50 | La Rosse |  Nezařazené
Pár krásných obrázků na podzim...


Démétér

8. listopadu 2009 v 9:24 | La Rosse |  Bozi a Bohyně
Démétér

Řecko, v Římě zvaná Ceres

Symboly: pšeničný nebo obilný snop, pluh, srp, Venušin pahorek

Mezi její symboly patří převrácený trojůhelník, používaný jako znázornění ženských genitálií. Podobá se písmenu delta řecké abecedy. Její jméno De - meter znamená ,,matka".
S Démétér souvisí i zasvěcování do eleusínských mystérií. Mnoho z rituálů, které byly součástí jejího kultu, převzalo pozdější křesťanství, jako například přijímání chleba (hostie) jako symbol Kristova těla, pití vína jako symbolu krve Spasitelovy. Součástí eleusínského kultu však zřejmě byly i sexuální rituály.
Její archetyp je živý i dnes ve formě pečující a ochranitelské mateřské náruče. Když je matka jejího typu dětmi opuštěna, cítí se oloupena a ztrácí smysl života.

Pečená zelenina

4. listopadu 2009 v 13:52 | La Rosse |  Nápoje a jídla
Pečená zelenina

Nakrájej na kolečka cuketu a lilek, na proužky žlutou a červenou papriku a na plátky nakrájej česnek (podélně rozpul pár stroužků). Vše dej na plech, pokapej olivovým olejem, osol a okořeň např. sušenou bazalkou (nebo tvým oblíbeným kořením). Pak dej do trouby a tak 30-45 minut peč na 150°C (elektrická trouba). Pak naporcuj a pokapej znovu olivovým olejem a posyp na plátky nastrouhaným parmezánem.
Jí se buď jako lehké jídlo s pečivem, nebo jako příloha k masům.
Dobrou chuť:)