Prosinec 2009

Moje oblíbené knihy

16. prosince 2009 v 12:09 | Mona Lisa |  Super knihy
Napadlo mě, že bych mohla sem dát pár knížek, které mám ráda a kterých si vážím. Od malička jsem takovej malej knihomol :-D Můžete to třeba využít jako tip na vánoční dárek :)


Touhle knižní sérií jsem velmi nadšená. Michael Scott vynikající autor a odborník na mytologii ve svých knihách prolíná a spojuje historii se současností. Děj se týká Dvojčat, kterým dělá společnost známý alchymista Nicolas Flamel. Kniha je velmi dobře napsaná a má velmi poutavý děj. Vřele doporučuji.

Někteří tyto knihy a zejména první díl, této série považují za jednu z nejlepších knih posledních let. Jiní nenávidí a odsuzují. Ale i přesto vše je Stmívání - Twilight velký hit a fenomen. A to vše ještě podporuje filmová podoba. Knihu jsem objevila zhruba asi před dvěma lety, ještě před tím strašlivým rozruchem a mánii. Je spíše určená něžnému pohlaví, ale znám i takové průkopníky z řad mužů, kteří knihu přečetli :-D A jejich názory na knihu mě pravdu pobavili. Pro mě byl příběh poutavý a láska mezi nádherným upírem, který se snaží svojí lásko nezabít a ještě do toho všeho se zamíchají vlkodlaci a ještě více upírů mě zaujal. Byla jsem jen pak zklamaná z té ohromné a nekoučící komerce. Autorka je Stephenie Meyer, která také vydala novou knihu, nesouvicí s Twilight, Hostitel.

Nyní trochu z jiného soudku. Další kniha, která se mi opravdu líbila je Dana Browna Da Vinciho kod. Opravdu mám ráda historii a tahle knížka dává naprosto vše co čtenář chce. Pořád mi nejde do hlavy, jak někdo tak skvělý příběh dokázal vymyslet a nebo jen ho napadnout všechny ty úžasné souvislosti a zkazky. Hlavní postavou knihy a i dalších nezávislých pokračování je Robert Langdon, uznávaný symbolog a odborník na historii. V další díle Andělé a démoni se také setkáváme s doktorem Langdonem. Děj se odehrává v Římě a v této knize mi příde, že děj má hlavních postav a jsou zde líčeny jejich různé postavy. Knihu jsem četla před výletem do Itálie, kde jsem také navštívila Řím a byla jsem unesena. Bylo to úžasné všechno o čem čtete pak vidět na vlastní oči. A můj dojem z Říma poté také umocnil stejnojmenný film. Zde ještě chci podotknout, že soundracky k těmto dvou filmů jsou od Hanse Zimmer a také můžu jenom doporučit k poslechnutím. Jeho hudbu opravdu má něco do sebe.
Snad se to někomu líbilo a třeba má i stejné knížky rád jako já :-) Byla bych vděčná za komentáře a napiš te i vy jakou máte rádi knihu a jaké máte názory :-D

Pokud se vám líbilo, mohu napsat o pár dalších knihách, které mám ráda. M.L

Vánoční přání 2009

16. prosince 2009 v 11:11 | Mona Lisa
Zdravím všechny naše věrné čtenáře i nově příchozí. Jak všichni jistě víte Vánoce jsou za dveřmi a jako minulý rok jsem vám chtěla popřát krásné a veselé Vánoce. Nenechte si tento krásný předvánoční čas zkazit stresem a šíleným nakupováním. Vánoce jsou o klidu, pohodě a míru.


A také vás chci vybídnout abyste napsali vaše vánoční přání :-) Třeba se i vyplní !

S láskou Vaše Mona Lisa